Субота, 25 Вересня

Канатна дорога на Високий Замок у Львові обійдеться у 10 мільйонів євро

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора відбулися громадські слухання з приводу будівництва канатної дороги від центральних вулиць міста до Високого Замку. Архітектурна компанія «Укрдизайнгруп» представила нові пропозиції, із врахуванням створення у парку Меморіального комплексу Небесної сотні та окультурення прилеглих територій. Про це пише Tvoemisto.tv.

Нині є шість варіантів будівництва канатної дороги. Дві найбільш оптимальні – перша станція на «Губернаторських Валах» або на площі Данила Галицького – затвердили на містобудівній нараді кілька тижнів тому. Кожна з пропозицій включає не лише зведення канатного витягу на Високий замок, а й облаштування вулиць, зокрема Замкової, Гуцульської, Опришківської, Кривоноса та Ужгородської.

Щодо вулиці Ужгородської, то головний архітектор проекту Ігор Кузьмак пропонує зробити із неї, на кшталт київського, львівський узвіз, як одну з найстаріших вулиць міста, яка з’єднує історичний центр із підніжжям гори.

«До Високого замку туристи найчастіше ходять вулицею Кривоноса, проте львів’яни знають виходи з вулиць Опришківської, Замкової, Ужгородської. Ми пропонуємо організувати туристичні підходи до гори з різних сторін. Це вимагає приведення їх до відповідного стану. Наприклад, на Замковій прокласти тверде покриття та пустити туристичні автобуси», – пропонує Ігор Кузьмак.


Також за доповненими пропозиціями планують перенести парковку туристичних автобусів із вулиці Винниченка на вулицю Гуцульську, а під пагорбами облаштувати дворівневий підземний паркінг.

«Канатна дорога повинна не тільки катати людей, а везти їх на якісь атракції. На горі високого замку вже 800 років є залишки стіни замку, який будували король Данило і король Лев. Вона могла б стати основною атракцією, але стіна нині перебуває у жахливому стані», – каже історик Олександр Василюк. Також він запропонував внести до проекту і облаштування Лисої гори, яка через дощі вимивається.

Оптимальна площа самої станції складатиме 30х15 м кв. Поблизу будуть розташовані каси, туалети та інформаційні центри. Будівництва кафе, ресторанів чи готелів у детальному плані проекту не передбачені. Приблизна вартість будівництва дороги складає 10 млн євро. Планується, що це буде повністю інвестиційний проект без залучення бюджетних коштів.

За словами авторів детального плану території, основна мета будівництва канатної дороги – безперешкодний доступ до неї не лише туристів, а й людей з обмеженими можливостями. Тому консультації для розроблення різних варіантів будівництва надавала німецька фірма з будівництва канатних доріг «Doppelmayr».

Усі візуалізації є умовними, оскільки не розроблений проект, а лише план території

За інженерними розробками німецьких фахівців, дорога має проходити над кронами дерев і знижуватись у місцях розгону. У такому випадку там можлива ліквідація кількох дерев. За результатами досліджень зелених насаджень Високого замку, які провели у НУ «Львівська політехніка», виявилось, що на кожному етапі гори є по 3-4 малоцінні дерева, які або хворі, або сухостої, які можна зрізати.

Усі візуалізації є умовними, оскільки не розроблений проект, а лише план території
Про зведення канатного витягу на Високий Замок заговорили ще минулого року, проте нещодавно у Львові відбувся конкурс на будівництво Меморіального комплексу Небесної Сотні, переможцем якого став громадський простір з меморалізацією подій Революції Гідності на території вулиці Кривоноса («Губернаторські Вали»).


«Ідея створення Меморіального комплексу цим проектом повністю нівелюється. Там є міст для відпочинку молоді, зелені газони де можна буде випити пива. Але повністю нівельована ідея створення меморіального комплексу», – каже батько загиблого героя Небесної Сотні Григорій Жаловага.

Проте за словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, обидва проекти не мають заважати одне одному, оскільки меморіал планують розмістити на південних терасах валів, а першу станцію канатної дороги за дитячим майданчиком на території скверу «На валах».
В результаті громадських слухань в архітектурній компанії «Укрдизайнгруп» заявили про розробку нової візуалізації, з врахуванням будівництва Меморіального комплексу Небесної сотні.

Автор: Вікторія Ейсмунт / Твоє Місто. Візуалізація компанії «Укрдизайнгруп».

Share.