П’ятниця, 19 Липня

Качинський вважає, що введення контингенту НАТО в Україну не ознаменує початок Третьої світової

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Лідер правлячої у Польщі партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський вважає, що можливе введення контингенту НАТО в Україну може мати миротворчий характер і не ознаменує початок Третьої світової війни.

Про це він заявив у інтерв’ю виданню Polska Times, передає Укрінформ.

“І все ж така інтервенція (введення військ НАТО в Україну – ред.) може бути мирною. Я запропонував це під час свого візиту до Києва (15 березня), оскільки бачив необхідність створення стратегічної альтернативи російським військам. Україна контролює більшу частину своєї території, а підрозділи НАТО можуть увійти туди на запрошення української влади”, – сказав Качинський, нагадавши, що свою пропозицію озвучував в умовах, коли російські війська прагнули захопити Київ.

Водночас політик звернув увагу на те, що про можливість введення військ Альянсу в Україну говорив і колишній командувач сил НАТО в Європі генерал Веслі Кларк.

“Я вважаю, що, можливо, це не є якимсь безальтернативним рішенням. Проте, безумовно, воно варте серйозного розгляду і зовсім не має завершитися Третьою світовою війною”, – наголосив Качинський.

Читайте також: Треба так закрутити гайки росії, щоб путін сам просив про розмову – Дуда
Лідер правлячої партії Польщі також зауважив: збройний конфлікт, який тривав з 2014 року і, здавалося б, мав послабити Україну на багато років, та “виявилося, що він її зміцнив”.

Водночас політик в інтерв’ю розкритикував Угорщину за її позицію щодо України, висловивши жаль, що після парламентських виборів позиція Будапешта щодо України і росії не змінилася. При цьому Качинський зауважив, що Угорщина підтримала шостий пакет санкцій проти рф, а отже, не є “реальним союзником москви”.

“Проте фактом є те, що ми зараз живемо у такому світі, коли потрібно бути рішучим і однозначним, а не зберігати нейтральність. Нейтральності сьогодні недостатньо”,- підкреслив він.