Середа, 29 Листопада

Кабмін затвердив Львівську ОТГ із Винниками, Брюховичами та ще 18 населеними пунктами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівську ОТГ затвердили у складі 11-ти громад та майже 20-ма населеними пунктами, разом із суперечливими Винниками та Брюховичами. Таке рішення сьогодні, 27 травня, ухвалив Кабмін.

Відповідно до розпорядження уряду, до складу Львівської ОТГ увійдуть: Львівська, Винниківська, Дублянська міські ради, Брюховицька, Рудненська селищні ради, а також Грибовецька (Великі Грибовичі, Збиранка, Малі Грибовичі), Грядівська (Гряда, Воля-Гомулецька), Зашківська (Зашків, Завадів, Зарудці), Лисиничівська (Лисиничі, Підбірці), Малехівська та Рясне-Руська (Ресне Руське, Підрясне) сільські ради.

Відповідно до перспективного плану, загалом на Львівщині буде 73 ОТГ.

Днями мешканці Винників та Брюховичів їздили до Києва пікетувати уряд із проханням дозволити їм створити власні ОТГ. Брюховичі на громадських слуханнях також підтримали створення окремої ОТГ, до якої мали б увійти села Домажир, Ясниська, Рясне-Руське. Аналогічне рішення підтримали і Винники.

Львівська міськрада пропонувала об’єднати навколо 20 сіл та містечок, включно з Сокільниками. Натомість там домоглися в ЛОДА, аби їх внесли до перспективного плану Львівщини. Сьогодні ж Кабмін дозволив Сокільникам створити власну ОТГ та об’єднатися з Басівкою і Годовицею.

Під час засідання Кабміну голова ЛОДА Максим Козицький пояснив, що у першому варіанті, який Львівська ОДА відправила на розгляд Кабміну, Сокільники також мали увійти до «Великого Львова», водночас після консультацій з експертами з Мінрегіонбуду Сокільники вирішили об’єднати в окреме ОТГ.

За добу уряд має доопрацювати всі зауваження та звернення, що їх розглядали на засідання, зокрема щодо можливого включення Сокільників та Мурованого.

Додамо, що сьогодні на засіданні уряду затвердили перспективні плани останніх трьох областей, чим фактично завершили етап реформи децентралізації зі створення перспективних громад.