П’ятниця, 19 Серпня

Кабмін впровадив водійське посвідчення і техпаспорт нового зразка

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

В Україні розробили водійські права й техпаспорт нового формату. Зокрема, в документах з’являться нові позначки.

Як написав у своєму Telegram-каналі народний депутат Олексій Гончаренко, Кабінет міністрів України вже затвердив нові зразки водійських посвідчень і техпаспорта. Також він опублікував документ, у якому детально описуються права та техпаспорт нового зразка.

Що зміниться в правах. Тепер у водійському посвідченні нового зразка буде вказуватися інформація про надання згоди на пoсмeртне донорство, а також інформація про групу крові та резус-фактор водія.

Так, українські автомобілісти в разі потрапляння у cмeртeльну ДТП зможуть пожертвувати свої органи. Необхідна інформація про донорство буде вказуватися в правах із письмової згоди їхнього власника. Якщо ж водій відмовиться від участі в програмі посмертного донорства та вказівки групи крові в документах, водійські права підлягають заміні на аналогічні без зазначених відміток.

Також тут буде електронний чип, що має дозволити уникнути підробок. А бланки виготовлятимуть у таких кольорах: темно-синій і темно-рожевий, синій і жовтий, лавандовий (який під впливом ультрафіолету світиться червоним), рожевий (який світиться синім).

Що зміниться в техпаспорті. Тепер в ньому буде вказуватися екологічна норма, якій відповідає транспортний засіб, – наприклад, Євро 2, Євро 6 і ін.

Важливо також відзначити, що ті документи, які були видані до набуття чинності постанови про впровадження нових водійських прав і техпаспорта, залишаються в силі – вони будуть чинними до закінчення терміну своєї дії.

Тут також буде розміщений електронний чип.

До слова, українці можуть відновлювати водійські посвідчення в режимі онлайн.

Share.