Із 1 вересня подорожчає навчання за контрактом для 38-ми спеціальностей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У 2020 році студенти-контрактники 38-ми спеціальностей платитимуть за навчання більше. Відповідну постанову учора, 3 березня, ухвалив уряд, повідомляє пресслужба МОН, інформує Tvoemisto.tv.

Вартість навчання зросте вже з 1 вересня. Вона становитиме не менше 60% вартості навчання на бюджетній формі, що оплачує держава. Власне для того, аби забалансувати витрати держави, вартість навчання і збільшили.

Водночас, зміни не торкнуться студентів, які вже навчаються, а вартість навчання буде корелюватись із доходами людей у регіоні. Якщо ціна буде вища, ніж три середні офіційні заробітні плати у області, університети зможуть не підвищувати її.

«Середня оплата навчання на одного студента-бюджетника становить 43 тис грн, а середня ціна за контракт – 16,5 тис грн. Студенти-бюджетники та студенти-контрактники навчаються у спільних групах, тому університети просто компенсують нестачу коштів на студентів-контрактників за рахунок студентів-бюджетників. У результаті освіта кожного студента недофінансована, а виш не може створити оптимальні умови для навчання та роботи викладачів. Впровадження мінімальної ціни на контракт дозволить зробити плату за навчання відповідно до реальних витрат університету на підготовку студента та дозволить забезпечити якісне навчання для кожного студента», – каже керівниця МОН Ганна Новосад.

Серед 38-ми спеціальностей, навчання на яких подорожчає, переважно ті, на які вступає набагато більше вступників, ніж є відповідних вакансій на ринку праці. Це, зокрема, право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, журналістика,  фінанси, дизайн, туризм, готельно-ресторанна справа та інші. Нове правило не стосуватиметься інженерних, технологічних, гуманітарних, природничих, аграрних, педагогічних наук – 83-х спеціальностей.

Приведення вартості контракту до фактичних витрат університетів відбуватиметься поступово: у 2020 році становитиме 60% від держфінансування на одного студента в університеті, у 2021 – 70% та у 2022 – 80%. Мінімальна ціна контрактного навчання діятиме для державних університетів та тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування.

У МОН нагадують, що українці мають право отримати податкову знижку на витрати на навчання. Батьки студентів або самі студенти, якщо вони протягом навчання працюють, можуть повернути 18% вартості контракту. Водночас держава надаватиме пільгові кредити за ставкою 3% на навчання в університетах. Це забезпечить можливість кожному отримати доступ до бажаної спеціальності.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР