“Італійські бусики” перевірятимуть на кордоні, аби запобігти потраплянню коронавірусу

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

На західному кордоні перевірятимуть людей, що прибули з Італії, де зафіксували спалах захворювання, щоб запобігти потраплянню коронавірусу в Україну.

Про це 24 лютого під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Нещодавно найбільший сплеск зареєстрованих випадків відмітили в Італії. Станом на 13:00 сьогодні було зареєстровано 200 випадків, 2 з них летальні, у жінок похилого віку. Тому ми прийняли рішення розпочати температурний скринінг на прикордонних постах, які найбільше пропускають українців і італійців на територію України», – каже він.

За словами заступника міністра, готовність до коронавірусу в Україні є, але першочергове завдання – спробувати зробити так, щоб не допустити завезення випадку інфекції на територію України.

Щодо автомобільного сполучення, то голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко на брифінгу зазначив, що потенційний напрямок в’їзду громадян з Італії – це пункт пропуску «Тиса», розташований поблизу міста Чоп Закарпатської області. Там 500 автобусів на тиждень перетинають кордон за італійським напрямком. А пряме пасажирське сполучення (2−3 рейси) здійснюються через пункт у Шегинях. Більшість туристів, які користуються цим транспортом, це громадяни, які їздять до Італії на заробітки.

Температуру вимірюватимуть інфрачервоними датчиками. Із 8.00 25 лютого вимірювання температури для водіїв і пасажирів, окрім Борисполя й Жулянів, запровадять у Чопі.

Якщо у когось виявлять ознаки ймовірного інфікування коронавірусом, таких осіб відправлять спочатку в санізолятор, який є у пункті перетину кордону, а потім відвезуть в спеціальний бокс інфекційної лікарні. Прикордонники отримають, за словами прикордонників, респіратори, які здатні повноцінно їх захищати.

Крім того, Mukachevo.net повідомило, що в обласну інфекційну лікарню госпіталізували жителя села Дідово з підвищеною температурою.

Хворий розповів у лікарні, що три тижні тому контактував із громадянином Китаю в Угорщині.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ рекомендує українцям тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де є найбільший ризик зараження.

Кількість загиблих у результаті спалаху коронавірусу в Італії зросла до шести осіб. Станом на понеділок, 24 лютого, 224 людини в країні заразились коронавірусом. Італія – на третьому місці у світі за кількістю випадків заражень після Китаю та Південної Кореї.

Share.