Історико-культурний заповідник «Тустань» повідомив про незаконне захоплення частини території

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Держгеокадастр Львівської області передав 0,12 га землі історико-культурного заповідника «Тустань» у приватну власність бійцю АТО під садівництво. Адміністрація заповідника називає дії незаконними і вимагає повернути землю.

Про це ZAXID.NET розповів директор заповідника «Тустань» Андрій Котлярчук.

За його словами, земельна ділянка площею 0,12 га попри те, що розташована на території заповідника, з різних причин багато років не була оформлена і не мала кадастрового номера. У 2012 році заповідник «Тустань» розробив детальний план території, в якому передбачалось, що ця земельна ділянка отримає цільове призначення «землі історико-культурного призначення». Однак у травні 2020 року Держгеокадастр зареєстрував цю ділянку як «землі» запасу Підгородецької сільської ради. Ця земельна ділянка розташована поруч з Урицькими скелями – популярною туристичною точкою «Тустані».

В кінці серпня Держгеокадастр передав цю земельну ділянку у власність приватній особі під садівництво. Як стало відомо, ділянку отримав ветеран АТО Назар Витрикуш. В адміністрації такі заповідника дії Держгеокадастру називають незаконним захопленням землі.

«Все це схоже на добре відкатану схему. Це територія заповідника, але її незаконно передають для ведення садівництва фізичній особі. Яке може бути садівництво на території пам’ятки археології? У Держгеокадастрі мають Детальний план території заповідника та схему охоронних зон пам’ятки, то ж не могли не знати, що передають ділянку фізичній особі в незаконний спосіб», – обурюється директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

На карті позначене місце розташування ділянки, яку передали

Зазначимо, що згідно із законодавством, територія пам’ятки археології може бути виключно державною власністю історико-культурного призначення. Передача такої землі у приватну власність законом не передбачається.

«Держгеокадастр доживає останні дні перед розформуванням, і цим, припускаю, вирішили скористатись його посадові особи, очевидно сподіваючись лишитися непокараними», – переконаний керівник ГО «Тустань» Василь Рожко.

Юристи заповідника «Тустань» вже подали запити до ГУ Держгеокадастру у Львівській області, а також звернулися з листами до ЛОДА та Львівської облради з проханням зупинити приватизацію земель заповідника. ZAXID.NET також надіслав запит в обласний Держгеокадастр, щоб отримати інформацію про земельну ділянку заповідника, передану у приватну власність.

Пізніше керівник Дежргеокадастру Львівської області Андрій Кавецький надіслав редакції ZAXID.NET свої роз’яснення щодо ситуації із земельною ділянкою в «Тустані». За інформацією Кавецького, ця земельна ділянка ніколи не була розташована у межах заповідника і була землею сільськогосподарського призначення. Відтак її передали Назару Витрикушу, який звернувся з таким проханням у Держгеокадастр.

«Наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 31.01.2020 року учаснику АТО Витрикуш Назару надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва на території Підгородецької сільської орієнтовною площею 0,12 га. На замовлення заявника був розроблений і затверджений проект землеустрою для ведення садівництва площею 0,12 га», – йдеться у письмових поясненнях Андрія Кавецького.

За словами Кавецького, на сусідній до цієї ділянки території ще є 0,18 га землі сільськогосподарського призначення. «І якщо ще хтось звернеться – ми знову її виділимо», – зазначив у розмові з ZAXID.NET Андрій Кавецький.

Державний історико-культурний заповідник «Тустань» створили у 1994 році відповідно постановою уряду, його загальна площа – 43 га.

Share.