Інтернет від Ілона Маска Starlink може запрацювати у Львові вже в 2022 році

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У листопаді 2020 року Ілон Маск анонсував запуск супутникового інтернету Starlink в Європі у 2021 році.

В Україні цей зв’язок, за даними компанії SpaceX, може з’явитися в 2022 році.

Анонс послуги для української території помітили користувачі в Twitter.

Якщо на сайті Starlink спробувати оформити замовлення послуги, і при цьому вибрати якусь з українських локацій, наприклад площу Ринок у Львові, то з’явиться напис про те, що «для цієї території покриття передбачається у 2022 році».

Комплект обладнання – фазована антенна решітка, триніжок та Wi-Fi-роутер – коштує бета-тестерам 499 доларів (це понад 14 000 гривень). Вартість підписки на місяць – 99 доларів (приблизно 2800 гривень).

Враховуючи низькі ціни на інтернет в Україні, сумнівно, що ця послуга користуватиметься популярністю серед українців через свою ціну. Однак у віддалених точках країни, де досі немає хорошого зв’язку, це стане особливо прекрасною нагодою для осіб, хто веде бізнес.

Як свідчать результати тестів користувачів, на етапі бета-тесту Starlink забезпечує швидкості до 175 Мбіт/с при затримках від 20 до 40 мс. Ба більше, послуга стабільно працює незважаючи на погану погоду (сильний вітер, мінусову температуру і снігопади).

До слова, в кінці грудня 2020 року в мережі Starlink був зафіксований новий рекорд максимальної швидкості завантаження – понад 210 Мбіт/с .

Зараз орбітальне угруповання SpaceX складається з 1023 космічних апаратів. У планах компанії – розгорнути угруповання з 12 000 космічних апаратів (а потім збільшить його до 30 000) і забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети.

У серпні з документації FCC портал ITC.UA дізнався, що SpaceX інвестувала $70 млн у виробництво споживчих терміналів Starlink і виробляє 120 супутників Starlink в місяць.

Точних даних по витратах на виробництво супутників Starlink немає, але вони оцінюються в сотні мільйонів доларів. Тоді витрати на розробку, виробництво і запуск 600 супутників SpaceX оцінювалися в суму менше $1 млрд.

Share.