Вівторок, 28 Листопада

Група незрячих підкорила Говерлу, встановивши новий рекорд України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У суботу, 6 липня, відбулась непересічна подія в історії України та Українців. Було встановлено рекорд України з підняття на гору Говерла найбільшої групи людей з інвалідністю по зору, а саме 21 людини серед яких присутні тотально незрячі громадяни. Про це повідомив Володимир Сірко.

Ініціатором втілення в життя цього подвигу є Львівська обласна організація УТОС (українське товариство сліпих), а допомогу в реалізації склали небайдужі волонтери з громадської ініціативи “Коло Честі”.

“З Божою допомогою, вчора видалась напрочуд сприятлива погода. Із завданням, люди з вадами зору, справились за 8-9 годин. В кінці маршруту, на всіх учасників події очікувала смачнюча вечеря, приготована молодими кухарями, а також вручення сертифікату від Національного Реєстру Рекордів.

Підйом і спуск для учасників походу, дійсно були надзвичайно складними. Однак емоції та усвідомлення того, що вдалось зробити щось неймовірне, дати змогу людям з обмеженими можливостями вчинити подвиг і перемогти, в чергове, свої обмежені можливості – варті тих витрачених сил.

Допомагаючи людям з особливими потребами в контексті зору, дуже чітко усвідомлюється площина в якій цим людям доводиться жити, та щоденно забезпечувати себе, а подекуди і своїх дітей та близьких. Маємо велику надію, що дана акція вкотре приверне увагу соціальних служб та тих урядовців, що відповідають за програми соціальної допомоги чи реабілітації до проблем з якими повсякденно борються люди з обмеженими можливостями.

Для себе, ми чітко зрозуміли, що не буває причин опускати руки. В ході підйому та спуску, долаючи всі природні перешкоди, мимохідь замислюєшся, що насправді є важливим у житті? Чи бувають такі перепони, які неможливо подолати? Чи можна бути байдужим?

Всі учасники дали собі відповіді на ці запитання. І нам вдалось перемогти всі обставини та подолати всі труднощі. Ми спільно підкорили висоту в 2061 м”, – каже Володимир Сірко.