Четвер, 18 Квітня

Гірськолижний курорт у Славському почнуть будувати наступного року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У квітні 2019 року у смт. Славське Сколівського району може початися будівництво нового гірськолижного курорту. Про це повідомив голова Славської об’єднаної територіальної громади Володимир Бега, передає SKOLE-TODAY.

“У цьому році йде паперова робота. Складаються карти, проводяться попередні розрахунки, збираються висновки експертів про те, що на території можуть бути розміщені гірськолижні комплекси”, – розповів він.

Інвестор планує побудувати на території Славської об’єднаної територіальної громади 64 км. трас, які попередньо будуть знаходиться на території с. Верхня Рожанка, гори Чорна Ріпа та північного боку гори Високий Верх. Пізніше планується освоїти гору Тростян.

“Плануємо збудувати не новий Буковель, а індивідуальний самодостатній гірськолижний курорт зі своїми особливостями. Славське знаходиться в більш вигідному географічному положенні, ніж Буковель – 150 км. від обласного центру – Львова. Є своя залізнична станція, через яку проходять 4 міжнародні потяги, безпосереднє спілкування з столицею, особливий клімат. Крім того, селище знаходиться на поєднанні трьох областей, що дозволяє розвивати інфраструктуру в західній частині України “, – заявив Бега.

Планується, що комплекс зможе обслуговувати приблизно 15 000 туристів в день, та планується побудувати за три-п’ять років. На початковому етапі сума інвестицій складатиме 300-500 млн грн. «ОККО-Рітейл», що входить у «Галнафтогаз», має намір зайнятися будівництвом трас і підйомників, тоді як готелі та іншу інфраструктуру відкриють інші інвестори.

Зараз Славське одночасно може прийняти від 5 000 до 10 000 туристів. У 2017 році курорт, за даними Бега, прийняв 17 000 чоловік.

В цьому році в селищі планується встановити освітлення, а також приступити до будівництва вело- і пішохідної доріжки від центрального вокзалу селища Славське в готельний комплекс Захар Беркут (розташований на горі Високий Верх). Протяжність доріжки складе 8 кілометрів. Будівництво фінансуватиметься ще й за рахунок коштів державного та обласного бюджетів.

Раніше повідомлялося, що в 2019 році планується здача першої черги. Під курорт планується задіяти такі гори і території, як Тростян, Погар (смт. Славське), Високий Верх (с. Волосянка), Чорна Ріпа, Захар Беркут, до Ялинкуватого, Верхньої Рожанки і Нижньої Рожанки (у південній та південно-західній кордонів Львівської області).

“Згідно з попередніми ТЕО, планується близько 75 км. лижних трас, а орієнтовна сума інвестицій – 500 млн. євро. Але, зрозуміло, поетапно, адже Буковель будувався не один рік і розширюється дотепер”, – відзначав Ігор Свистун, колишній голова Сколівської райдержадміністрації.