П’ятниця, 19 Квітня

«Фабрику повидла» нарешті починають реконструювати: що там буде

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 29 вересня, Державна Архітектурно-Будівельна Інспекція України нарешті погодила облаштування Jam Factory Art Center (відома як “Фабрики Повидла”). Після затяжних бюрократичних баталій та чотирьох відмов від ДАБІ, власники отримали остаточний дозвіл на реконструкцію та будівництво.

Будівельні роботи почнуть за кілька днів. Через затримку з отриманням дозволу етап завершення реконструкції, реставрації та будівництва перенесено на 2022 рік. Тобто закінчити усі роботи планують за 1,5-2 роки. Незважаючи на затримку, ми радіємо визначальному для нас кроку до мети.

“Минулого року ми розпочали підготовчі будівельні роботи, які тепер зможуть перерости у повномасштабне будівництво”.

Тут планують створити некомерційний культурний проєкт із майстернями, галереями, просторами, внутрішнім двориком, кафе та технологічними приміщеннями.

Землі, на яких планують реконструкцію, призначені для обслуговування культурно-просвітницьких закладів та громадської забудови. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, тож приміщення вежі планують реконструювати, а решта прибудов не мають перевищувати 23,6 м.

Нагадаємо, що у грудні 2018 року у Львові погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію Фабрики повидла, що на вулиці Богдана Хмельницького,124. Частина об’єкту є пам’яткою архітектури місцевого значення та унікальним прикладом фабрики, побудованої в нео-готичному стилі в кінці ХІХ-початку ХХ століття. Колись у цій будівлі розміщувався ливарний завод, який назвали на честь його засновника «Кроник і Син» (1872). Протягом пізнього радянського періоду комплекс був перетворений на фабрику з виробництва повидла та вареного товару. Назву «Фабрика повидла» було придумано художниками, які почали використовувати будівлі в 2009-2010 роках.

Реконструкцію колишньої фабрики спиртових напоїв на вулиці Богдана Хмельницького інвестував швейцарець Гаральд Біндер. Її перетворять у некомерційний культурно-мистецький центр із галереєю, театром, внутрішнім двориком, кафе та іншими громадськими приміщеннями. Виставковий простір матиме рухомі стіни. У блоці для театральних та музичних виступів передбачили репетиційні зали та повністю оснащені гримерки, приміщення для зберігання техніки та елементів сценографії.

Недавно у Jam Factory Art Center (Фабрика повидла) відкрили новий мистецький простір. AIR Space (artist-in-residence space) стане майданчиком для мистецьких проєктів та резиденцій.