Евакуаційних авіарейсів більше не буде

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство внутрішніх справ України заявило, що більше не дасть згоди на жоден авіаційний чартерний рейс для евакуації громадян з-за кордону.

Як пояснив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, таке рішення зумовлене хамською поведінкою евакуйованих українців з Катару та Балі, які опирались обсервації, передає VG Львів.

За словами чиновника, президент Володимир Зеленський ще 13 березня закликав українців повернутись в країну через пандемію коронавірусу. Проте кожен третій, хто повернувся на скандальному рейсі з Катару чи Балі, покинули країну протягом 13-15 березня.

«Тобто наплювали на попередження та прохання повернутися (не їхати). У світі бушує пандемія, а вони вирішили через півсвіту у відпустку злітати – погуляли, пляж, газ-квас, сходили в СПА, ресторани, побули пару тижнів на курорті і… вимагають їх повертати! Це – свинство, не по закону, не по суду – по совісті. Ви погуляли, а тепер хочете додому любою ціною, може, пронесе, і плювати вам на безпеку інших?», – обурився Арсен Аваков.

Також чиновник зазначив, що більше 75% випадків зараження коронавірусом в Києві зафіксували саме в громадян, які повернулись на евакуаційних літаках. А ще 25% випадків – це вторинне зараження від цих же людей.

«МВС не дасть більше згоди ні на один авіаційний чартер. Пасажирське авіасполучення – закрито. Винятки будуть рідкісні і тільки окремим рішенням – зі 100% обсервацією під контролем санітарних лікарів з подальшим тестом ПЛР. Тільки так – і не потрібно прокльонів, що мені надсилають з-за кордону – заради безпеки мільйонів – ми підемо на незручності для кількох тисяч. Крапка», – підсумував Арсен Аваков.

Share.