Елемент фонтана «Кульбаба» спробують використати в інтер’єрі нового водограю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На площі Галицькій проводять ремонтні роботи з реконструкції фонтану «Кульбаба». Після завершення робіт на площі з’явиться сухий фонтан з відкритим доступом до води, пише Zaxid.net.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, з огляду на суспільний резонанс і бажання мешканців зберегти основні елементи старого фонтана, автори проекту розглянуть можливість використання «квіточки» фонтана в інтер’єрі нового.

«Зараз розпочато підготовчі роботи з реконструкція фонтана «Кульбаба» на пл. Галицькій. Відповідно до проекту, тут буде облаштовано сухий фонтан. З огляду на резонанс, який викликав початок робіт, і бажання мешканців зберегти характерні елементи старого, будемо розглядати можливість використання в інтер’єрі сухого фонтана елементів теперішнього. Мова йде про «квіточку» фонтана «Кульбаба». Потрібно продумати, в який спосіб це можна зробити, як задіяти цей елемент», — повідомила Ольга Криворучко, архітекторка, співавторка проекту «Реконструкція фонтану «Кульбаба».

За інформацією голови Галицької районної адміністрації Андрія Зозулі, «квіточка» фонтана «Кульбаба» виготовлена зі звичайного чорного металу. На сьогодні металеві елементи перебувають у поганому стані, тому їх пофарбували в бронзовий колір.

Роботи виконує підрядна організація ПП «Патронат» на замовлення Галицької районної адміністрації.

Нагадаємо, у квітні 2017 року на пл. Митній у Львові запрацював пішохідний фонтан. Пішохідний фонтан зроблений без басейну, тому його умовно називали «сухим». Він влаштований в один рівень із гранітним замощенням, вода б’є вгору із 25 форсунків.

Також ще один сухий фонтан планують облаштувати на площі перед Оперним театром. На його демонтаж витратять 300 тис. грн, а роботи планують розпочати вже 10 червня.

Довідка

У 1880 році на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан «Кульбаба», з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича — Світезянки (німфа озера Світязь) авторства польського скульптора Тадеуша Блотніцького (1858−1928). Скульптура втрачена після Другої світової війни. Орієнтовно після 1970 року було встановлено абстрактну композицію «Кульбаба» роботи львівського художника Олега Микити.