Вівторок, 30 Травня

Експрокурорка трибуналу ООН закликала видати ордер на арешт Путіна

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишня головна прокурорка ООН Карла Дель Понте сказала, що світова спільнота має видати ордер на арешт кремлівського диктатора. Вона це пояснила тим, що Путін винен у військових злочинах на території України.

Дель Понте була головою трибуналів щодо воєнних злочинів у Руанді та колишній Югославії. Тому вона порівняла терор, який чинять росіяни, із найжахливішими подіями, які були в цих країнах.

Експрокурорка ООН про це говорила в одному з найвідоміших швейцарських видань. Матеріал оприлюднили 2 квітня, пише 24 Канал.

Які військові злочини в Україні виокремила Карла Дель Понте:

  • напади на мирних жителів;
  • руйнування цивільних будівель;
  • знищення цілих сіл;
  • масові поховання.

Вона сказала, що всі з цих злочинів необхідно розслідувати. Адже тільки це допоможе притягнути винних до відповідальності.

Путін – військовий злочинець ,– сказала Карла Дель Понте.

Вона додала, що її колишні колеги повинні зафіксувати всі порушення та затримувати всіх причетних до них. Це дозволить рухатися по вертикалі правління Кремля.

Дель Понте вважає, що згодом можна буде притягнути до відповідальності навіть головного російського тирана. Вона говорила про потенційне покарання Путіна, відштовхуючись від свого професійного досвіду.

Коли почалося розслідування щодо Слободана Мілошевича, він все ще був президентом Сербії. Хто б тоді міг подумати, що колись його засудять? Ніхто, – підкреслила експрокурорка.

Проте диктатор повторює багато речей, які колись робив Адольф Гітлер. Тому для нього цілком актуальним залишається й варіант самогубства у власному бункері.