Ексголова Львівської ОДА безоплатно отримав 11 га землі на околиці Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишній голова Львівської ОДА Юрій Турянський за допомогою підробки документів отримав на околиці Львова земельну ділянку площею 11 га. Ринкова вартість цієї ділянки сягає понад 80 млн грн, проте чиновник отримав її безоплатно. Про це повідомили «Наші гроші. Львів», пише Твоє Місто.

У 1982 році Пустомитівська районна рада передала ділянку площею в 11 гектарів на вулиці Конюшинній у постійне користування державній Автоколоні №2207 Львівського обласного управління вантажного автомобільного транспорту УРСР. Внаслідок розширення міста, ділянка опинилася в західній околиці Львова. Після розпаду СРСР і проголошення незалежності автоколона №2207 занепала, а доля землі залишилася невизначеною.

У 2005 році частину землі таки оформили в окрему ділянку і передали в оренду данській компанії «Сельскабет Сверігесвай 22, Скандерборг АпС». ВАТ «Львівське АТП 24654» надало згоду на виділення цієї ділянки, вважаючи себе правонаступником колишньої радянської автоколони. У 2014 році через низку економічних причин, у тому числі завищену вартість електроенергії, данська компанія зупинила виробництво. Саме того року Юрій Турянський на кілька місяців очолив Львівську ОДА. Конфлікт з данською компанією завершився тим, що після багаторічних судів «Сельскабет» таки з’їхала з Конюшинної, а її будівлі і землю отримав Турянський – в обмін на ділянку у Кам’янка-Бузькому районі.

Частина нерухомості на Конюшинній багато років належала фармацевтичній компанії ПП «Едель». Але у 2013 році компанія оголосила про банкрутство, а частина її нерухомості як заставне майно перейшла у власність банку АТ «Міжнародний інвестиційний банк».Тоді Турянський звернувся до банку з пропозицією купити чи обміняти усю нерухомість – мова йшла про три будівлі промислового призначення. Пізніше, у 2019 році, Турянський заявив що вже є власником земельних ділянок і вимагав у компанії звільнити приміщення.