Субота, 18 Вересня

Джипи та квадроцикли знищують заповідну карпатську природу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В українських Карпатах закликають зупинити автоперегони, так звані джип-тури, екскурсії та поїздки на транспорті. Це дуже важливо. Відпочиваючи у Карпатах на Львівщині, люди скаржаться на те, що джипи і квадроцикли нищать заповідні гірські території.

Відповідний допис із проблемою опублікував Сергій Рябов. Він зазначив, що, наприклад, на інформаційному стенді при вході на територію заказника «Либохора» вказано, що проїзд транспорту тут, поза межами доріг, заборонений, за винятком службового транспорту (лісового господарства, ДСНС, поліції), але цю заборону, по суті, ігнорують. “І це таке по всіх Карпатах! Боржава, Свидовець… Чому в Татрах, Альпах такого навіть в уяві бути не може?“.

А також опублікували фотографію, де зображено знищений схил гори Пилипець, що веде від підйомника, і кудою їздить постійно транспорт, щоб покататись на хребті.

Tvoemisto.tv розпитувало посадовців, чи дозволений сюди заїзд транспорту і як із цим бути. Начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич каже, що заїзд, а тим більше перегони позашляховиками, мотоциклами чи квадроциклами по горах та лісах заборонені. За це передбачена адміністративна відповідальність.

За його словами, будь-який транспорт нищить флору та фауну українських Карпат. Навіть на відновлення трав’яного покриву потрібні сотні років. Ще більше дошкуляють джипери селянам та пішим туристам.

Маланич зазначає, що заїзд техніки дозволений лише в разі необхідності – якщо будують дороги чи вивозять тягою. Але це має бути передбачено і дозволено. По бездоріжжю – суворо заборонено. Для цього є приблизно 260 кілометрів гірських доріг, по яких прокладені маршрути і можна їздити.

На категоричній забороні наголошує і начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський. Зокрема, поїздки транспортом по національно-природніх парках, заповідних зонах та ландшафтах.

«За кордоном більшість парків загороджені, мають пропускні пункти, тому й не допускають будь-якого транспорту. У нас цього немає, тому кожен може заїхати куди забажає», – каже Тарас Лозинський.

Начальник Держекоінспекції у Львівській області Микола Маланич повідомив, що служба постійно проводить карпатські рейди різними районами, для цього навіть створені цілі групи, куди входять інспектори, дільничні поліцейські, ДСНСники, голови адміністрації чи їх представники.

«Але з початку року жодного порушення зафіксувати не вдалося. Річ у тім, що нам важко впіймати тих, хто їздить по бездоріжжях приватними мотоциклами чи квадроциклами. Ці транспортні засоби дуже швидкі», – зазначив він.

Проте, навіть коли порушення зафіксували, інспектори держекослужби можуть лише скласти протокол. Штраф за адміністративні порушення накладає сyд. Відповідно до Статті 91 «Порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду» Кодексу України про адміністративні правoпорушення (КУпАП), суми штрафів можуть становити від 255 до 510 гривень.

Щоб ситуація змінилася і квадроцикли чи позашляховики не їздили гірськими місцевостями, Тарас Лозинський каже, що треба активізувати роботу національних парків, ставити КПП та збільшити суми штрафів.

У разі виявлення порушників Микола Маланич та Тарас Лозинський радять фіксувати порушення та телефонувати на 102.

Share.