П’ятниця, 24 Вересня

Диригенткою на Байройтському фестивалі вперше стане жінка – львів’янка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Наступного року диригенткою на всесвітньо відомому Байройтському фестивалі вперше стане жінка. Як повідомила директорка фестивалю Катаріна Ваґнер, нею стане українка Оксана Линів, пише Deutsche Welle з посиланням на газету Welt.

Під керівництвом Линів виконають оперу «Летучий голландець». Режисером вистави стане Дмитро Черняков, який також стане дебютантом на Байройтському фестивалі.

Цього року Байройтський фестиваль, на якому виконують твори німецького композитора 19-го століття Ріхарда Ваґнера, вперше в післявоєнній історії скасували через пандемію коронавірусу. Однак наступного року захід має відбутися за всіма необхідними безпековими нормами.

Оксана Линів каже, що є щось особливе в тому, що вона стане першою жінкою, яка диригуватиме у цьому місці з часу заснування Байройтського фестивалю. «Ріхард Вагнер написав для жінок важливі та визначальні ролі у своїх операх та зобразив їх надзвичайно емансипованими. Ось чому, я думаю, він би пишався тим, що майже через 140 років після його cмерті жінка вперше втілить в життя його чудову музику», – сказала Оксана Линів.

Зазначимо, що Оксана Линів народилася у Бродах на Львівщині в сім’ї музикантів. У 2004-му році Оксана Линів стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Ґустава Малера в Німеччині. З 2008 по 2013 рік була помічником диригента Одеської опери. Батько диригентки – керівник народної хорової капели «Боян» м. Броди Ярослав Линів.

Линів продовжила свою кар’єру в Західній Європі асистенткою Кирила Петренка в Баварській державній опері в Мюнхені. У 2017 році вона стала першою жінкою, яка обійняла посаду музичного керівника опери в Граці. За підсумками 2015 року Оксану Линів визнали найкращою диригенткою Баварської державної опери у номінації «Класична музика». Паралельно вона працює як запрошений диригент у різних театрах Європи.

У 2018 році потрапила у список «100 найвпливовіших жінок України», у 2019 році — «100 найвпливовіших українців» від журналу «Фокус» та «Топ-100» від журналу «NV».

Share.