Дві львівські лікарні потребують дофінансування для порятунку хворих із коронавірусом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Центр легеневого здоров’я та обласна інфекційна лікарня потребують дофінансування по медичних пакетах на надання допомоги хворим із коронавірусом.

Про це повідомив заступник голови ЛОДА Іван Собко, передає Твоє Місто.

Зазначається, що Центру легеневого здоров’я бракує мільйона гривень щомісяця, щоб надавати висококваліфіковану допомогу.

За словами чиновника, ці лікарні беруть на себе найважчих пацієнтів області, але їм не вистачає коштів на дороговартісні медикаменти і кисневе забезпечення.

«Ми з обласного бюджету стараємось дофінансувати, знайти 158 мільйонів гривень, щоб допомогти з медикаментами, киснем та засобами захисту для основних двох лікарень, які беруть на себе найважчих пацієнтів», – повідомив Іван Собко.

Із суми НСЗУ головним лікарям цих закладів вкрай важко сформувати бодай місячний запас засобів індивідуального захисту і медикаментів.

За словами Івана Собка, минулого тижня голова ЛОДА Максим Козицький підписав чергове розпорядження про виділення 580 тисяч на медикаменти і кисень та дороговартісні антибіотики для інфекційної лікарні.

Посадовець сказав, що лікування важкого хворого на Covid-19 на день вартує від 3 до 5 тисяч гривень. За його словами, Центру легеневого здоров’я бракує орієнтовно по мільйону гривень дофінансування щомісяця.

«Любомир Рак (директор ЦДЗ) розповідає, що ще три місяці тому кожен другий пацієнт не потребував кисню. Тепер уже потребує кожен – або кисневу маску, або ШВЛ. Раніше йому вистачало однієї бочки кисню на місяць, на три тижні, зараз йому вистачає на три доби. Covid-19 робить кисневозалежною людину, яка має хронічні захворювання», – наголосив він.

За його словами, міністерство перегляне фінансування закладів по «ковідних» пакетах.

Share.