Понеділок, 20 Вересня

До Львова доставили перші експрес-тести на виявлення коронавірусу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Перші експрес-тести на визначення коронавірусу уже доставили до Львова. Наразі це 25 одиниць, а пізніше докуплять ще. Як уточнила Tvoemisto.tv прес-секретар міського голови Христина Процак, тести передадуть лікарні швидкої медичної допомоги.

«Ми закупили перші експрес-тести в кількості 25 штук для лікарні швидкої медичної допомоги на вул. Миколайчука. Також ми працюємо над тим, аби закупити значно більшу партію. Зараз ведемо певні перемовини», — розповіла заступниця міського голови Львова Галина Слічна.

Як раніше повідомив в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько, на аналіз із визначення коронавірусу йде сім годин, і доба – якщо доводиться аналізи скеровувати до Києва.

У Львові також виділили 50 мільйонів гривень на закупівлю апаратів для штучної вентиляції легень та засоби захисту.

Як зазначив міський голова Андрій Садовий, у Львові є потреба у сотні апаратів ШВЛ, їх планують закуповувати за спрощеними процедурами. Наразі на 40 млн грн поповнять статутний фонд лікарні швидкої медичної допомоги, що має придбати апарати штучної вентиляції легень та монітори пацієнта.

5 млн грн скерують на засоби індивідуального захисту, антисептиків для лікарень, 500 тис грн – для працівників ЦНАПів.

Також 4 млн грн виділять для ізоляційного діагностичного корпусу дитячої лікарні на Орлика, щоби відкрити відділення невідкладної допомоги.

Раніше в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько повідомив, що на Львівщині є резерв на 80 апаратів для штучної вентиляції легень, але є потреба у закупівлі ще 50-ти таких апаратів. За умови, якщо хворих буде багато, що потребуватимуть такого виду лікування, апарати перерозподілятимуть по медзакладах.

В Україні наразі зареєстрували три випадки захворювання на коронавірус – у Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка із Житомирщини, що захворіла на коронавірус, померла. Це перший випадок смерті від коронавірусу в Україні. 71 річна жінка з Радомишля, що на Житомирщині, дорогою з Польщі додому відвідувала родичів у Жовківському районі. Родичів жінки обстежили і симптомів коронавірусу не виявили.

Share.