Вівторок, 28 Листопада

Для зйомок 10-серійного фільму у палаці Фредрів-Шептицьких пофарбували фасад

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В селі Вишня Городоцького району на Львівщині 5 жовтня розпочалися зйомки серіалу «Кава з кардамоном» за романом львівської письменниці Наталії Гурницької. Для цього фасад родинного маєтку Фредрів-Шептицьких відновили, пофарбувавши. Таку умову режисерській групі поставив директор Вишнянського коледжу, якому належить приміщення палацу. Колись палац належав відомому польському драматургу Александро Фредро, який був дідом митрополита Андрея Шептицького.

Як розповів ZAXID.NET директор Вишнянського коледжу ЛНАУ Андрій Вантух, кінозйомки стартували сьогодні, 5 жовтня, на вулиці біля палацу. Вони триватимуть кілька днів, а потім продовжаться у зимову пору. Локаціями для фільмування буде парк, подвір’я з фонтаном довкола палацу, який у фільмі буде маєтком польського шляхтича. Перед початком зйомок фасад палацу помалювали.

«Я поставив свою вимогу, щоб вони хоча б трохи відновили фасад. Це не капітальний ремонт, це звичайна побілка гарною фасадною фарбою. Наразі помалювали дві зовнішні сторони, дві інші зроблять пізніше. Ремонтні роботи тривали два тижні перед зйомками», – розповів Андрій Вантух.

За його словами, палац Фредрів-Шептицьких потребує значно серйознішого ремонту. Насамперед треба провести гідроізоляцію фундаменту і ремонт даху, який протікає. Близько мільйона гривень треба лише на виготовлення проектно-кошторисної документації. Реставрації потребують і ліпнина на фасаді, й інтер’єр. Серед ідей, як доцільно використати приміщення палацу на майбутнє, обговорюють облаштування у ньому Будинку літератора. Керівництво коледжу неодноразово зверталося до органів влади, Кабміну з проханням виділити кошти на реставрацію палацу, який є пам’яткою місцевого значення. Сподіваються їх отримати хоча б до 100-річчя заснування Вишнянського коледжу, яке святкуватимуть у 2022 році.

«При написанні роману «Мелодія кави в тональності кардамону» я надихалася історією складного та забороненого кохання Олександра Фредро та Софії Яблонської, а в процесі написання свого роману я використовували багато мемуарних матеріалів саме з життя Олександра і Софії Фредро в їхньому родинному маєтку в Беньковій Вишні», ­­– написала львівська письменниця Наталія Гурницька, за романом якої знімають зараз серіал.

Як розповіла журналістам Наталя Гурницька, після Вишні зйомки відбуватимуться також 12-13 жовтня у Львові (пл. Ринок, вул. Друкарська, Ставропігійська, Личаківський цвинтар та ботанічний сад), а 17-19 жовтня – на центральній площі у Жовкві, згодом у Києві.

10-серійна історична драма «Кава з кардамоном» — спільний проект Solar Media Entertainment та телеканалу СТБ, його знімають у співпраці з Польщею. Це історія забороненого кохання між бідною українкою і польським шляхтичем у час «Весни народів». Режисерка – Марина Степанська. Загальний бюджет фільму – майже 45 млн грн. Недавно цей кіносеріал переміг у конкурсі Держкіно.