Для Львова планують закупити головну штучну ялинку замість живої

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Для Львова планують придбати штучну 18-метрову ялинку. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, передає Твоє Місто.

«Розглядаємо варіанти штучних ялинок на головну ялинку Львова. Не факт, що вдасться купити штучну вже цього року, але рано чи пізно мусимо перейти, бо 18-20 метрові ялинки в околицях міста закінчуються», – написала вона.

Торік у мережі Фейсбук провели опитування, якою має бути головна ялинка міста – штучною чи все ж живою, більшість проголосувала за штучну, каже Сладкова.

«Було голосування торік, більшість проголосували за штучну. Переглянули, що є в Україні. З’ясувалося, що є виробництво ялинок у Городку поблизу Львова. Звідти доставляють в Маріуполь, Київ. Це хороше місцеве виробництво. Ялинки, які я там бачила, дуже схожі на справжні», – каже Олександра Сладкова.

Користуватись такою ялинкою можна до 10 років. Вона легко монтується, вогнетривка, коштуватиме приблизно 1,5 мільйона гривень.

«18-метрова ялинка коштуватиме приблизно 1,5 мільйонів гривень. Ми схильні робити її максимально природньою. Перевага штучної, що її можна легко збирати, розбирати. Для неї не треба якогось специфічного кріплення, бо для натуральної встановлення – це великий виклик», – каже вона.

Приймаються поради і застереженняРозглядаємо варіанти штучних ялинок на головну ялинку Львова. Не факт що вдасться…

Gepostet von Oleksandra Sladkova am Montag, 12. Oktober 2020

Олександра Сладкова також пояснює, що аби придбати таке дерево, місто мусить оголосити відкриті торги, прописати усі вимоги, зокрема вимоги до матеріалу – вогнетривкість, екологічність.

«Імовірно, ми не встигнемо провести торги цього року, тому поставимо живу. І вже на наступний рік проведемо закупівлю, не поспішаючи», – каже Олександра Сладкова.

Вона також додає, що у міській раді ще не знають, де взяти живу ялинку цього року. Тому, якщо хтось хоче подарувати місту дерево, то закликають зголошуватися.

Нагадаємо, торік 17-метрове дерево зрізали у Львові на території заводу «Кінескоп». У 2018 ялинку до Львова привезли з села Буда, що на Яворівщині, а у 2017 році – із Брюховичів.

Share.