Дерусифікація в дії: російська мова тепер асоціюється лише зі злочинами окупантів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Російські окупанти вже понад місяць обстрілюють українські міста та вбивають мирних жителів. Тому навіть ті, які говорили раніше російською, після повномасштабного вторгнення почали відмовлятися від мови загарбників.

Російська тепер асоціюється в українців лише із жахливими злочинами, які вороги чинили на нашій землі. Про це розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал.

Президент зауважив, що українці вільно говорили російською мовою, адже в нашій країні ніколи не було мовної проблеми.

А ось тепер ви, російські окупанти, цю проблему створюєте. Це ви робите все, аби наші люди самі відходили від російської мови, адже російська асоціюватиметься саме з вами, лише з вами. З цими вибухами та вбивствами. З вашими злочинами, – заявив Зеленський.

Він додав, що загарбники депортують українців, труять вчителів та змушують їх повторювати усе за російськими пропагандистами. Окрім цього, вони захоплюють в полон українських мерів та активістів.

“Це ви розставляєте на окупованих територіях бігборди із закликами не боятися говорити російською мовою. “Не бійтеся говорити”! Просто подумайте, що це означає. Там, де російська завжди була частиною буденного життя, як і українська, на Сході нашої держави, там ви сьогодні перетворюєте мирні міста в руїни”, – зазначив президент.

Зеленський підсумував, що Росія та її окупанти самі роблять усе, щоб на території України відбулася дерусифікація.

“Протягом одного покоління і назавжди. Це ще один прояв вашої самовбивчої політики”, – заявив президент.