Четвер, 29 Вересня

Делегації Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії покидають ПАРЄ і їдуть додому за консультаціями — депутат

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Делегації Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії в Парламентській асамблеї Ради Європи підтримали демарш України і покинули сесію. Вони повернуться додому для консультацій з власними урядами і парламентами.

Про це повідомив народний депутат, член делегації України в ПАРЄ Леонід Ємець, – передає Громадське.

За його словами, члени цих делегацій звертаються до урядів і парламентів своїх країн щодо вирішення питання подальшої участі у роботі ПАРЄ.

Делегації цих країн та делегація України підписали відповідну заяву.

«Безумовне відновлення прав російської делегації без дотримання Росією будь-якої з численних вимог Асамблеї суперечить базовим цінностям Ради Європи і її уставу. Це невірний сигнал країні, яка вдається до військової агресії, отруєння людей, порушення прав своїх громадян і не заохочує, а намагається дестабілізувати демократію в усій Європі», — йдеться в заяві.

Делегації вказаних країн наголошують — після повернення російської делегації вони «не мають відповіді для свої народів, як Рада Європи захищатиме їхні права, якщо вона більше зацікавлена у захисті агресора, а не жертв агресії та репресій».

Делегації вважають, що майбутнє ПАРЄ перебуває під загрозою, бо Рада Європи втрачає довіру людей.

«Ми повертаємося додому, щоби проконсультуватися з нашими урядами і парламентами про спільні дії на Асамблеї на наступних сесіях», — йдеться в заяві.

Share.