Чиновників Збройних сил викрили на кoрупцiйній схемі з закупівлею медичних масок для армії

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Служба безпеки України викрила факт вимагання хабаря посадовцями Медичних сил Збройних сил України у розмірі 1 млн гривень під час закупівлі медичних масок для української армії.

Про це 20 серпня повідомив пресцентр Служби безпеки, інформує Громадське.

Як показало досудове розслідування, оборудку організували начальник управління Командування Медсил разом із офіцером медслужби однієї з бригад ЗСУ, посадовцем Державної інспекції енергетичного нагляду та посередником.

Правоохоронці зазначають, що чиновники вимагали від представника комерційної структури, яка займається продажем медичних масок, хабар в 1 млн грн. За це учасники схеми обіцяли підприємцю забезпечити перемогу у відкритих торгах.

Фото СБУ

Фото СБУ

Фото СБУ

Фото СБУ

Такий розмір хабаря, як наголосили в СБУ, був зумовлений обсягом постачання — 1 гривня з кожної маски.

В СБУ повідомили, що за кілька днів до цього оперативники задокументували отримання 400 тисяч гривень — першої частини «відкату». Гроші вони відразу поділили та нібито передали іншим посадовцям із командування Медичних сил.

Організаторів схеми затримали під час передачі другої частини «відкату» —  600 тисяч гривень. Правоохоронці провели 13 обшуків за місцями проживання та служби посадовців.

На цю справу відреагували у Міністерстві оборони. Там зазначили, що очільник відомства Андрій Таран ініціював проведення службового розслідування за виявленими фактами.

А ось головнокомандувач ЗСУ на час розслідування відсторонив від виконання посадових обов’язків низку посадовців.

Share.