Чому путін наказав скасувати штурм промзони “Азовсталі”: у ВВС назвали три версії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Несподіваний наказ президента росії путіна про відміну раніше анонсованого окупантами штурму заводу “Азовсталь”, де тримають оборону захисники міста, не випадковий. Для відмови від намічених раніше планів кремль може мати три вагомі причини.

Замість штурму путін наказав окупантам заблокувати промзону комбінату, “щоб муха не пролетіла”. Про можливі резони кремля пише ВВС.

21 квітня стало відомо, що путін наказав російським окупантам скасувати штурм “Азовсталі” і перейти до повного блокування території підприємства. “Щоб жодна муха не прослизнула”, – заявив президент рф. Це рішення він обґрунтував раптовою турботою про життя російських солдатів, які раніше його зовсім не обходили.

На думку оглядача ВВС Пола Адамса, про те, чи справді рф відмовилася від ідеї брати форпост захисників Маріуполя штурмом, чи це якийсь відволікаючий маневр, можна буде судити пізніше – коли загарбники дійсно припинять нескінченні обстріли і бомбардування “Азовсталі” і перейдуть до блокади.

При цьому Адамс дивується: якщо численні заяви окупантів про їхні “перемоги” у Маріуполі та про встановлення практично повного контролю над містом відповідають дійсності – навіщо ж було скасовувати плани щодо штурму?

На думку журналіста, причин для цього у путіна є три

Перша полягає у запланованому великому наступі росії на Донбасі. Маріуполь у цьому відношенні став для рф “кісткою в горлі” і скував досить велике угруповання російських військ, яке можна було б задіяти у боях на сході України. Крім того, боротьба за Маріуполь серйозно виснажила життєво важливі для армії РФ ресурси, дефіцит яких уже відчуває все російське угруповання в Україні.

Оскільки комбінат відокремлений від центру Маріуполя річкою Кальміус – його буде досить просто ізолювати, і це вимагатиме менше сил, ніж відтягували захисники міста досі. При цьому забезпечення блокади, при якій “жодна муха не прослизне” все одно вимагатиме значних сил.

Друга причина несподіваного рішення може полягати у прагненні Кремля “дотиснути” Україну на мирних переговорах або хоча б зберегти видимість переговорного процесу. А ці наміри могли зазнати краху. Адже після погроз про початок штурму “Азовсталі”, де тримають оборону останні захисники міста та ховаються щонайменше тисяча мирних жителів, президент України Зеленський заявив про припинення мирних переговорів у разі їх вбивства російськими окупантами. І це цілком могло вплинути на рішення глави Кремля.

Третя причина цілком може пояснюватися економічними міркуваннями. Як наголошує оглядач ВВС, “Азовсталь” є одним із найбільших металургійних комбінатів Європи. І навіть після багатьох тижнів обстрілів та бомбардувань Москва цілком може розраховувати врятувати там щось цінне.

Нагадаємо, сьогодні міністр оборони рф Сергій шойгу похвалився, що російські окупанти взяли Маріуполь і доповів про “успіх” путіну.

При цьому захисники міста продовжують завдавати ворогові втрат, а напередодні навіть врятували півтисячі бійців з порту, прорвавшись до них із боєм та евакуювавши близько 500 прикордонників та поліцейських на “Азовсталь”.