Букові ліси Карпат отримали статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

До складу українсько-словацько-німецького об’єкта всесвітньої спадщини «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» внесли 63 ділянки давніх букових лісів з 10 європейських країн. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Цього року список об’єктів світового надбання разом із буковими осередками з Албанії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Італії, Румунії, Словенії, Іспанії доповнено українськими ділянками, які охороняються в національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природних заповідниках «Ґорґани» і «Розточчя».

Рішення ухвалили під час 41 сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що відбулась у Кракові.

Варто відзначити, що світовому визнанню передувала злагоджена і конструктивна багаторічна робота  єдиної команди цілої низки європейських вчених, у тому числі з Карпатського біосферного заповідника і за підтримки Дунайсько-Карпатської програми WWF, у координації з Міністерством екології та природних ресурсів України.

Формування  транснаціонального об’єкта «Давні і первозданні букові ліси Карпат та інших регіонів Європи» (Ancient and Primeval Beech Forests of the Carpathians and Other Regions in Europe) є свідченням виняткової еволюції та впливу букових екосистем в Європі після останнього Льодовикового періоду.

Share.