Вівторок, 21 Вересня

Біля Страдецької гори на Львівщині призупинили роботи з будівництва дороги

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Біля Страдецької гори призупинили роботи, де прокладали дорогу до кар’єру. Про це повідомляє пресслужба Яворівської РДА. За підсумками наради з головою Яворівської райдержадміністрації Андрієм Шумським та головами Великопільської та Порічанської сільських рад, до кар’єру вирішили розробити альтернативні під’їзди.

Компанія «Керамбуд», керівними власниками якої є Богдан Козак і Сергій Медведчук (брати депутатів від ОПЗЖ Тараса Козака та Віктора Медведчука) розпочала вирубку лісу та будівництво дороги на Страдецькій Горі для доїзду та обслуговування кар’єру. Жодних дозволів від Львівської ОДА не було.

Натомість у ТзОВ «Керамбуд», що веде роботи поруч із Страдецькою горою, переконують, що лише ремонтують дорогу і погодження їм на це надали Порічанська сільська рада та Івано-Франківська селищна рада.

«Вказана територія перебуває в користуванні комбінату. Нового будівництва там не ведуть. Ремонт же відбувається за результатом рішення органів місцевого самоврядування. Щоби зберегти дороги цих населених пунктів, уклали договір між комбінатом та ТзОВ «Керамбуд», – розповів у коментарі Tvoemisto.tv адвокат ТзОВ «Керамбуд» Василь Медвідь.

Як повідомляла напередодні парафія Успення пресвятої Богородиці в Страдчі, у лісі, біля Страдецької гори, щоденно чулися роботи бензопил та важкої техніки.

«З’ясувалося, що відбувається вирубка лісу на лісовій дорозі та насипання нової дороги. Отець Михайло Нискогуз із нашої парафії надіслав численні звернення до контролюючих органів, лісові господарства та органи державного самоврядування. Стало відомо, що ведеться будівництво об’їзної дороги для доїзду та обслуговування кар’єру Великопільського родовища пісків. Відповідно, введення в експлуатацію цієї дороги унеможливить проведення шкільних екскурсій та багатьох заходів, які проводяться для дітей та молоді», – йдеться в листі.

Створення цієї дороги завдасть, за словами пароха парафії о. Івана Колтуна, непоправної шкоди природі Українського Розточчя й міжнародному іміджу України, бо ділянка, де ведуть роботи, входить до складу транскордонного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя».

Share.