Понеділок, 22 Липня

Львівські волонтери запідозрили Епіцентр у продажу їхніх бронежилетів. Ті заперечують

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Бронежилети, які львівські волонтери безкоштовно виготовляють для українських захисників, нібито опинились на полицях “Епіцентру”. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Львівський оборонний кластер (ЛОК), волонтерське об’єднання, яке Міністерство оборони України визначило головним координатором виробництва бронежилетів на час війни.

Як зазначають там, спершу вони не були впевнені у тому, що мова йде про бронежилети саме їхнього виробництва. Натомість в Епіцентрі говорять, що це зовсім інші бронежилети. Вони здались волонтерам схожими на ті, що були в гуманітарній допомозі для ЗСУ.

“Мусимо зазначити, що на початку повномасштабного вторгнення росії Міністерство оборони України визначило нас основним координатором волонтерського руху з виробництва бронежилетів. Лабораторія ЛОКу проводить випробування бронеплит на відповідність ДСТУ, експерти надають консультаційну підтримку волонтерам. Крім того, ми виклали у публічний доступ лекала наших плитоносок. Тому не були певними, що це саме наша продукція. Проте вирішили перевірити”, – повідомляють волонтери.

Зрештою, за підсумком перевірки, виявилось, що чохли бронежилетів, що перебували на полицях “Епіцентру”, виробництва ЛОКу. А відтак вони призначені для безкоштовної передачі українським воїнам. Це вдалось встановити за допомогою унікальної внутрішньої системи ідентифікації, яку кластер використовує у процесі виготовлення бронежилетів.

Як зазначають представники Кластеру, вони вже звернулися з заявами стосовно ситуації до СБУ та інших компетентних органів. ЛОК сподівається, що Епіцентр не причетний до ситуації і став жертвою “торгівців совістю”, проте вимагає розібратися у цьому інциденті.

“Колектив Львівського Оборонного Кластеру вважає продаж наших плитоносок не просто шахрайством. Під час війни будь-яка торгівля гуманітарною допомогою, особливо призначеною для захисту наших військових, є актом Державної Зради! Просимо Генерального прокурора України Ірину Венедіктову, Голову Служби безпеки України Івана Баканова провести розслідування та покарати винних”, – пише Голова правління Львівського Оборонного Кластеру Максим Плєхов.

Як зауважують в ЛОК, їхні бронежилети не призначені для продажу. Волонтерське об’єднання виготовляє їх за гроші донаторів та передає до Сил Логістики Міноборони, органів державної влади та місцевого самоврядування, напряму у військові частини або через організації, які звертаються до ЛОК і організовують логістику.

Всього з початку повномасштабного російського вторгнення ЛОК безкоштовно передав українським бійцям 30 тисяч бронежилетів.

Нагадаємо, це вже не перша ситуація стосовно схем з гуманітарною допомогою та товарами для ЗСУ. Позаминулого тижня cпівробітники СБУ у Львівській області затримали президента Міжнародного Інвестиційного Офісу, колишнього голову Управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації у 2016-2021 роках Романа Матиса і головного редактора скандального видання Mind.UA Євгена Шпитка.

Що говорять в Епіцентрі?

Бронежилети ТЕМ 1, ТЕМ 2 поставлені в мережу торговельних центрів “Епіцентр К” компанією “Група Венето” . Компанія “Група Венето” надала всі необхідні документи на товар: товарні накладні, сертифікати випробувань та якості. Відповідно, ТОВ “Епіцентр К” правомірно закупив сертифікований товар з усіма підтверджуючими документами.

“Від активістів до СБУ надійшло звернення з проханням перевірити вищезазначені бронежилети. Вони здались їм схожими на ті, що були в гуманітарній допомозі для ЗСУ. У зв’язку з цим було вилучено з продажу бронежилети ТЕМ 1 з декількох торговельних центрів. Епіцентр є добросовісним набувачем товару та надав до СБУ всі документи, які отримав від компанії Група Венето”, – говорять в Епіцентрі.