Байден оголосив про перший пакет санкцій проти Росії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент США Джо Байден оголосив нові окремі санкції США проти Росії. Вони, зокрема, стосуються російських банків, суверенного боргу та еліт.

“Я хочу оголосити про перший пакет санкцій у відповідь на дії Росії. Це скоординовано з нашими союзниками і партнерами. Ми будемо проводити ескалацію, якщо Росія проводить ескалацію. Повністю заблоковані два банки”, – сказав Джо Байден.

На такий крок американський президент пішов після рішення Росії визнати так звані “ДНР” та “ЛНР”.

“Хто такий, заради Бога, Володимир Путін, щоби вирішувати, де проголошувати нові незалежні держави у світі на території сусідніх держав? Це кричуще порушення міжнародного права і суперечить застереженням міжнародних партнерів Росії.
Інакше, Росія просто “відкусила” шмат території від України, прикривши це, мовляв, рішенням про “визнання республік” на Донбасі.

Це початок вторгнення Росії до України.
Путін, по суті, відкрито оголосив війну світу, якщо його вимоги не будуть виконані”.

 США запровадили санкції проти двох російських державних банків, один із них ПАТ “Банк ВЕБ”.

Американські санкції проти держборгу Росії передбачають, що Росія не зможе здійснювати іноземні запозичення для його погашення.

“Це означає, що Росія не зможе запозичувати на міжнародних ринках, не зможе торгувати новими держоблігаціями. Від завтра ми запроваджуємо санкції проти російських еліт і їхніх родин. Вони беруть участь у корупційній політиці і мусять страждати також. Як ми сказали, “Півничний потік-2” не буде просуватися“, – сказав Джо Байден.

Крім того, американський президент запровадив персональні санкції проти російських топ-бізнесменів та олігархів, однак не назвав прізвища.

Він додав, що це перший пакет санкцій. І вони можуть бути посиленими у разі подальшої агресії РФ.