Аварійні знеструмлення на Львівщині: світло буде лише 8 годин на добу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині діють аварійні знеструмлення, які триватимуть двічі на добу по 8 годин. Вмикатимуть світло теж двічі по 4 години. Про це повідомили у «Львівобленерго».

Оскільки в Україні не вдалося стабілізувати ситуацію з дефіцитом потужності, у регіонах і на Львівщині зокрема тривають аварійні відключення відповідно до обсягів, які визначені розпорядженнями «Укренерго». Планові графіки знеструмлень в області, оприлюднені раніше, більше не діють.

«Орієнтовно разова відсутність електроенергії складатиме вісім годин, далі протягом чотирьох годин світло буде. Після цього знову очікується відключення на вісім годин», – пояснюють в «Львівобленерго».

Разом із тим через важку ситуацію в енергосистемі з переліку критичної інфраструктури, яка не потрапляє під знеструмлення, вже вилучили низку об’єктів: поліклініки, котельні, станції зв’язку, установи юстиції та правоохоронні органи та інші.

Тим часом в «Укренерго» додають, що станом на 10:00 год. понеділка, 28 листопада, в Україні зріс дефіцит потужності, тому аварійні знеструмлення охоплять знову всі регіони. Зараз дефіцит становить 27%, хоча напередодні складав лише 20%.

«Причиною збільшення дефіциту потужності стали аварійні відключення блоків на кількох електростанціях. Водночас споживання продовжує зростати через погіршення погодних умов. Після усунення причин аварійних відключень блоки повернуться у роботу, що зменшить дефіцит в енергосистемі та зменшить обсяги обмежень споживачів. Контрольовані аварійні відключення дозволяють збалансувати енергосистему та запобігати аварійним ситуаціям у мережах», – кажуть енергетики.