Четвер, 29 Вересня

Археологи зробили нові відкриття на площі Галицькій

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У центрі Львова на площі Галицькі, на місці демонтованого фонтану “Кульбаба”, археологи “Рятівної археологічної служби” зробили сенсаційне відкриття. Виявлені давні мури, що є фундаментом давнього костелу Воздвиження Чесного Хреста, спорудженого у 1539 році свідчать, що це була не маленька капличка, а великий костел. Про це в коментарі Гал-інфо повідомив молодший науковий співробітник РАС Остап Лазурко.

“Тривають розкопки на площі Галицькій. Ми вже бачимо, що площа костелу збільшується. Тобто костел виявився значно більшим, чим припускали дослідники. Мури, які ми відкрили першими, виявилися притвором. Це вхідна частина, яка була добудована до костелу. Ми бачимо, що костел був гранчастої форми і мури його продовжуються аж до приміщення корпусу “Львівської політехніки”, – розповів Остап Лазурко.

© galinfo.com.ua

Нагадаємо, що костел Воздвиження Чесного Хреста, що був споруджений навпроти Галицької брами до міста. Його побудували у 1530-х роках, а розібрали наприкінці XVIII ст разом з міськими укріпленнями.

Відомо, що при церкві був невеликий цвинтар. Як зазначив археолог, під час розкопок трапляються людські кістки.

Share.