Анджей Дуда виграв президентські вибори у Польщі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чинний президент Польщі Анджей Дуда залишиться на посаді на другий термін.

Його підтримали 51,21% виборців, що прийшли на дільниці. Його конкурент, представник опозиційної «Громадянської коаліції» і мер Варшави Рафал Тшасковський отримує 48,79% голосів. Про це свідчать дані обробки 99,97% протоколів.

За словами голови Державної виборчої комісії Сильвестра Марциняка, комісія ще не отримала протоколи з 5 виборчих дільниць. Але, як зазначив на пресконференції у понеділок вранці представник комісії, кількість непідрахованих голосів не матиме суттєвого впливу на остаточний результат голосування.

Явка на виборах у неділі була рекордною для сучасної Польщі і склала 68,12%.

Цей результат збігається з даними двох екзитполів, які прогнозували Анджею Дуді перемогу з незначним відривом. Зокрема, оприлюднений о другій ночі результат Ipsos давав Дуді 51% підтримки.

Зазначимо, з перемогою на виборах Дуду вже привітав Володимир Зеленський.

Борець за “традиційні цінності”

48-річний Анджей Дуда перший раз обрався президентом в 2015 році як член «Право і справедливість», але вийшов з партії відразу після перемоги на виборах.

Хоч Дуда формально і безпартійний, він і ПіС цілком підтримують один одного.

За всі п’ять років президентства, Дуда наклав вето на прийнятий правлячою більшістю закон лише один раз, в 2017 році. Це був закон, що обмежує права місцевої влади.

Під час кампанії перед першим туром Дуда наробив чимало шуму і в Польщі, і в зарубіжній пресі своєю заявою про те, що “ідеологія ЛГБТ” гірше комуністичної.

Для Польщі, яка пережила десятиліття радянського панування, це була як мінімум беззаперечна заява, але Дуді потрібно було мобілізувати електорат і показати себе безкомпромісним захисником “традиційних християнських цінностей”.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР