Активісти “Зупини Лося” опублікували відео, як поліція Львова затримала їх за наліпки і оформила хуліганство

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Наприкінці листопада минулого року київські активісти громадського руху “Зупини Лося” вперше завітали до Львова і прoвeли рeйд пo виявлeнню зaпaркoвaних нa трoтyaрaх авто, поспілкувавшись з їхнiми влaсникaми.

В січні 2021 року вони вперше опублікували першу частину цього рейду, а тепер – й другу. Саме у другій частині активісти показали момент, коли “легендарна” поліція «на Мартовича» затримує їх за наліпки і оформлює за хуліганство, направивши потім справу до суду.

Активісти «Зупини лося» пройшлись вулицями старого міста. Однією з них була вулиця Мартовича, де, як виявилось для них згодом, було розташоване приміщення Галицького райвідділу поліції. Під час рейду активісти виявили чимало порушників, які вздовж перекривали тротуар автівками. Серед цивільних машин були й поліцейські, то ж наліпки наліпили і їм. Через камери спостереження, зі слів ведучого проєкту Костянтина Андріюка, поліцейські це побачили та одразу вийшли до них.

За словами Костянтина, поліцейських образили наліпки, тож вони відразу попередили, що виписуватимуть адмінпротокол за начебто дрібне хуліганство. «Ми пояснювали, що це не є порушенням і що всі перед законом рівні. Тим не менше, це їх не зупинило і протокол таки виписали. Ми не пручалися і не ухилялися, бо знали, що не винуваті», – каже він.

На питання активістів, чому прямо перед входом у райвідділ і тротуаром перед ним запарковане авто з порушенням ПДР, а водіїв не штрафують, поліція “порадила” викликати патрульну поліцію для складання протоколів.

На відео Костянтин говорить, що вони принципово будуть на місці події, щоб на них таки склали протокол, аби виграти потім цю справу та показати абсурдність дій органів виконавчої влади. “Ви розумієте, як смішно ви виглядаєте, тому що ваші співробітники порушують елементарні правила дорожнього руху і на нас збираються складати адміністративний протокол. Ви розумієте, яка це буде ганьба на всю Україну?”. На що працівник відповідає: “Давайте отако по-людськи. О-де той працівник має ту машину поставити?”

Що було далі? 13 січня 2021 року у Галицькому судді відбулося засідання. У суді з активістів зняли всі звинувачення і визнали невинуватими. Справу закрили.

Цікаво, що приміщення Галицького райвідділу поліції, що було розташоване на вулиці Мартовича, 2, закрили у січні 2021 року. Натомість Личаківський та Галицький відділи поліції об’єднали у Львівське районне управління.

Нагадаємо, що у ніч із 18 на 19 лютого 2014 року на столичному Майдані розпочалися перші розстріли. У Львові тим часом відбулася, так звана, «ніч гніву», упродовж якої люди руйнували будівлі, палили документи, викрадали коштовності, техніку та зброю. Тієї ночі під гарячу руку потрапив і Галицький райвідділ. Сотні пікетувальників ввійшли в приміщення на вул. Мартовича через вікна, а потім і через головний вхід та нищили техніку, документи тощо. Більше того, пікетувальники перевертали міліцейські автомобілі і попроколювали в них колеса (можете загуглити про це).

Загалом ведучий програми був в захваті від спілкування з мешканцями культурної столиці України. Він назвав це несподіванкою, що порушники адекватно реагують на зауваження, а багато й вибачаються та обіцяють більше так не робити, або акуратно від’їжджають.

Коментатори з інших міст також вражені вихованістю львівських водіїв, однак розчаровані львівською поліцією: “Люди у Львові може і відрізняються, але “мусора” всюди однакові”, – пише один. “Завжди, чим приємніший народ, тим зліші мусора”, – додає інший.

“Поліція Львова захотіла бути дуже відомою… То допоможемо їй це вподобайками!”

“Поліціанти вислужились перед своїм начальником, котрому наліпили. Добре було би домогтись щоби штрафанули того поліціянта за парковку біля переходу!”

Довідка: «Зупини Лося» — це проект, який започаткували столичні журналісти. Вoни прoвoдять рeйди Kиєвoм, шyкaють пoрyшникiв прaвил дoрoжньoгo рyхy, пoяснюють їм, чoмy тaк рoбити нe вaртo, клeять нaлiпки нa aвтoмoбiлi тa фiксyють цe нa кaмeрy.

Share.