Вівторок, 28 Травня

79% українських переселенців у Польщі прагнуть повернутися назад у разі безпеки

За даними Центру досліджень Разумкова, близько 79% українців, які залишили Україну, прагнуть повернутися сюди, якщо тут буде безпечно.

Крім цього, їх хвилює, чи буде куди повертатися. Про це під час дискусії «Якою є ситуація на Львівщині з міграцією та як це впливає на економіку» на Тvoemisto.tv повідомила директорка українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак.

«Люди переживають, чи буде тут у них робота і гідна заробітна плата. Ми можемо говорити, що Львів відчуває брак кадрів, але чи відчувають його менші міста? У Львові достатньо конкурентоспроможний рівень зарплати, але чи є він таким у менших містах тієї ж Львівської області, де зараз проживає багато ВПО?

До того ж, якщо ми говоримо про всіх переселенців, які поїхали в Європу, то хочуть повернутися 79%, а з Польщі в Україну хочуть повернутися 50%. Вони дуже швидко там їх асимілюють», – підкреслює соціологиня.

Натомість директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк впевнений, що українці повертатимуться з-за кордону, щонайменше, через необхідність знаходити і оплачувати там житла та працевлаштовуватися.