Вівторок, 28 Травня

12-річна Яна Степаненко повернулася до Львова з марафону у Бостоні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

12-річній українці Яні Степаненко вдалося зібрати 615 тисяч гривень на біговий протез для важкопораненого захисника Олександра Рясного. Напередодні дівчинка з цією метою пробігла на протезах 5-кілометрову дистанцію на одному із найпрестижніших світових марафонів у Бостоні.

Сьогодні вона з мамою, братом та представниками фундації UNBROKEN повернулися до Львова.

«Яна показує унікальний приклад, що все можливо у цьому світі. Про це важко було мріяти, але вона на протезах пробігла велику дистанцію на марафоні у Бостоні. Яна втратила обидві ноги після ворожого обстрілу залізничного вокзалу у Краматорську, але не здалася, і сьогодні є для нас одним зі справжніх символів української незламності», – зауважив під час зустрічі з Яною міський голова Львова Андрій Садовий.

Яна розповіла, що марафон їй дуже сподобався, і попри незначну втому, все ж змогла пробігти усі 5 кілометрів, як і планувала. Ба більше, вдалося повністю реалізувати благодійну мету – зібрали усі 615 тисяч гривень на біговий протез для захисника, пацієнта центру НЕЗЛАМНІ/ UNBROKEN Олександра Рясного, який втратив ногу на війні. А сили дівчинці додавала величезна підтримка рідних та багатьох людей в Україні та за кордоном.

«Пробігла я дуже класно, мені дуже сподобалося. Тяжко було вже під кінець, коли залишався кілометр, тоді почали боліти ноги, вже відчувала важкість. Але все одно я добігла до фінішу. Я сама не очікувала, що пробіжу всі 5 кілометрів, і це, напевно, підтримка людей і моєї сім’ї.

Дуже багато людей підтримували і були раді за мене. Там, у Бостоні, були українці, які мене підтримували, і вони побігли разом зі мною ці 5 кілометрів, хоча не збиралися цього робити, а просто підтримали мене і побігли зі мною», – розповіла Яна Степаненко.

Увесь час Яну підтримували її найрідніші люди – мама та брат.

«Я весь ранок казала їй, що все буде добре. І що скільки би вона не пробігла – це вже перемога, яка має велике значення. Але вона така, що не здалася, і пробігла всі 5 кілометрів, і я навіть не очікувала такого результату. Я дуже пишаюся нею», – сказала мама дівчинки Наталя Степаненко.

Впродовж двох місяців Яна посилено готувалася до участі у марафоні. Тренувалась чотири рази на тиждень з фізичним терапевтом центру UNBROKEN та професійними тренерами. Вперше в житті дівчинка долала таку дистанцію. До США вона поїхала на запрошення фундації One World Strong.

Яна Степаненко із Краматорська у Львові готувалась до участі в Бостонському марафоні

Одна із тренерів Яни Анастасія Матвійок каже, що дівчинка подолала дистанцію за дуже гарний час, бо навіть не кожна доросла людина зможе пробігти таку дистанцію за такий час.

«Яна дуже вмотивована, мала ціль і мету, до якої ішла, тому все вдалося. Ми казали, що біжи, скільки зможеш, стане важко – зупиняйся, нічого страшного. Але в глибині душі ми знали, що вона пробіжить усі 5 кілометрів, бо вона дуже сильна дівчинка. Дистанцію подолала за дуже гарний час – 1 годину, хоча каже, що могла би і швидше, якби доволі багато не фотографувалася з іншими людьми. Це насправді вав, бо не кожна доросла людина зможе пробігти 5 кілометрів за такий час», – зауважила Анастасія Матвійок, тренерка клубу PROBIG.

До слова, уже незабаром Яна зі своїм братом Ярославом планують знову взяти участь у півмарафоні у Львові і пробігти дистанцію, довжиною 1 кілометр. Торік саме на цьому марафоні Яна пробігла свою першу дистанцію.