10 кроків до першого е-квитка у Львові: коли ж з’явиться «ЛеоКарт»?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Цьогоріч розпочнеться безпосередня реалізація проекту. Про більш конкретні етапи впровадження нових технологій у громадському транспорті розповів 16 квітня під час прес-конференції директор ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза, передає Гал-інфо.

«На кінець квітня 2018 року готуємо погодження та оголошення технічного завдання на Перший етап тендеру. Власне, чому ж все відбувається так довго? Відповідь проста: Львівська міська рада працює з Європейським банком реконструкцій та розвитку, який ставить дуже високі вимоги до претендентів та процесу організації відбору/ Проте у майбутньому це дозволить працювати системі досконало та беззупинки», – розповів Олег Береза.

2018 рік

  • Наприкінці квітня мають погодити та оголосити технічні завдання на Перший етам тендеру.
  • До 29 червня триватиме прийом пропозицій від учасників тендеру, які пройшли попередню кваліфікацію. Попередньо очікується близько 13 учасників.
  • До 31 серпня вивчатимуть пропозиції.
  • У вересні заплановано провести Другий етап тендеру. Тобто оцінка цінових пропозицій.
  • 28 вересня мають оголосити результати тендеру. Стане відомий переможець.
  • У жовтні в «Львівавтодорі» мали би розглянути можливі заперечення та підготувати договір.
  • І вже 30 жовтня планується підписати цей документ на впровадження системи.

2019 рік

  • Максимальний термін впровадження становитиме 18 місяців. Натомість очікуємо, що потенційні виконавці зможуть запропонувати коротші терміни, орієнтовно 12-14 місяців.
  • А вже у 2019 році заплановано встановлення обладнання у рухомий склад.
  • У січні мали би розпочати встановлення обкладення в рухомі склади.

Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

Нагадаємо, що торік ЛКП «Львівавтодор» та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 млн євро про впровадження у Львові автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті (е-квиток). Загальна вартість проекту ­­– 11, 2 млн євро.

Як зазначив Олег Береза у коментарі Гал-інфо: «Ще жодної копійки з цієї суми не витрачено, адже нема кому їх витрачати. Коли через тендер ми зможемо визначити переможця-виконавця, тільки тоді можна буде говорити про освоєння коштів», – зазначив Олег Береза.

Додамо, що назву електронного квитка визначили львів’яни через соцопитування. Назву «ЛеоКарт» запропонувало дев’ятеро, однак переміг Андрій Карп’як, який надав найшвидше таку пропозицію.

У свою чергу Олег Береза підкреслив, що оновлення міських автобусів, тролейбусів та трамваїв є в пріоритеті, однак він зауважив, що необхідне обладнання для електронного квитка можна встановлювати і на маршрутках «Богдан», і на «Еталон».

«Звісно, для нас важливим є те, що вартість того обладнання, яке ми встановлюємо у транспорті, не перевищувала самої вартості того транспортного засобу. Важливо, щоб місто та приватні перевізники також закуповували новий рухомий склад. Хоча ми показували і нашим консультантам, і компаніям, які приїжджали до Львова, самі транспортні засоби, на які, можливо, й буде встановлюватися обладнання, необхідне для електронного квитка. То вони казали, що і на «Богдані», і на «Еталоні» воно може їздити. Тож звісно, було б краще, якщо б це були нові, сучасні автобуси, тролейбуси та трамваї», – додав Олег Береза.

Олена Ляхович, Гал-інфо.

Share.