Вівторок, 21 Вересня

Збираємо гриби: куди поїхати по гриби на Львівщині?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Львівщині розпочався сезон білих грибів, особливо після рясних проливних дощів. Фото із тихого полювання львів’яни і мешканці області вже публікують у соцмережах.

У лісах після теплих дощів чимало білих грибів. Однак справжні грибарі хороші грибні місця тримають у секреті, охоче діляться лише світлинами. Сьогодні ми розглянемо кілька загальних місць, де можна гарно відпочити та зібрати гриби на Львівщині.

На Львівщині, як і в інших місцях Карпат, є багато місцин, куди піти за грибами. Тут їх можна збирати мішками. Але люблять вони лісисті гірські місця.

Рекомендуємо їхати в Старосамбірський, Турківський, Сколівський райони. Вважається, що найбільше грибів у селах Дубина, Східниця Славське, в селі Лихобора поблизу гори Пікуй.

Водяться в лісах Львівщини підосичники, підберезники, опеньки і, звичайно ж, білі гриби. До речі, Східниця і Славське – відомі курорти, і можна поєднати грибне полювання з чудовим відпочинком.

Досвідчені грибники радять вирушати до гірських хребтів Бескид (масив між ріками Стрий, Опір і Мизунка на межі Львівської та Івано-Франківської областей). Тут знаходиться заповідник «Сколівські Бескиди», де серед букових і хвойних лісів зростає 57 видів грибів, і серед них удосталь короля грибів – білого.

Треба сказати, що розпещені грибним достатком жителі Карпат інші гриби взагалі не особливо поважають. Можуть опуститися до красноголовців і опеньків. А від сироїжок, як правило, беруть тільки капелюшок. Хороші місця для грибного полювання – околиці сіл Орів, Орявчик, Тухля, Гребенів.

Багато грибів є в лісах Яворівського національного парку, поблизу полігону, а також сіл Фійна, Майдан, Поляни. Місцеві там завжди вишукують груби із самого рання. Надзвичайна природа та багато грибів, але і людей немало.

Також люди часто їздять на гриби в Раковець, с. Новосілка і Красів біля Львова. Природа там дуже гарна також. Білі гриби іноді ростуть просто вздовж стежок край озер.

Завітайте також на околиці прикарпатського міста Старий Самбір. Проїдьте вглиб гір до села Стрілки, звертайте в сторону с. Смільна іще кілометрів 20 поганою дорогою. Дана місцина являє собою ущелину у вигляді ґрунтової дороги, до якої туляться поодинокі садиби. Кругом ущелини-гори, де кожна гора і кожна ділянка має свою назву серед місцевих: Пилипів, Соснина, Кечера, Ділок, Перелоги, Гребінь, Студений, Заріка. Пилипів і Соснина славляться хорошими урожаями білих грибів.

Share.