Юліан Чаплінський про те, як нам боротися із затопленнями львівських вулиць

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На своєму Youtube каналі начальник управління архітектури й урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський вже певний час веде власний відеоблог CHAPLINSKYY VLOG. Серед опублікованих просвітницьких відеосюжетів є дискусії реконструкції вулиці Бандери, будівництва паркінгу біля Університету та про новий Центр Шептицького.

Останній випуск відеоблогу Юліан Чаплінський присвятив темі затоплення львівських вулиць Вода в місті.

“Цього літа львівські вулиці кілька разів затоплювало внаслідок потужних злив. Подібні проблеми зі стихією у серпні пережив Київ і ще кілька менших міст України. Користувачі соцмереж відреагували на затоплення хвилею жартів і критикою чиновників.

Дехто вважає, що причиною підтоплень стали непрочищені дощоприймачі або ж завузькі труби каналізаційних мереж, хоча теперішні проблеми зі стихією в містах мають значно вагомішу причину. Йдеться про глобальні зміни клімату і збільшення інтенсивності опадів.

Європейці вже усвідомили, що підтоплення вулиць можна побороти лише перетворивши дощову воду на свого союзника та цінний ресурс для міста. Стратегія «міста-губки», яку реалізовують у містах Німеччини, Данії чи Нідерландів полягає у відновленні колись втрачених та створенні новий водойм у межах міста. Ще один важливий напрямок – побудова зелених дахів на будівлях у місті.

Переваги такого стратегічного підходу очевидні. Місто не витрачатиме шалені гроші на заміну каналізаційних мереж. Наприклад, заміна каналізаційних труб на ділянці від перехрестя Сахарова-Коперника та Стрийським ринком обійдеться містові у приблизно 300 млн грн.

Натомість Львів розвиватиме свої рекреаційні зони: парки, сквери, дитячі майданчики тощо. Ефективність використання води зросте, навантаження на підземні мережі знизиться, а водойми покращуватимуть мікроклімат у місті.

Детально про проблеми і можливості Львова, а також про сучасний підхід до води у Копенгагені, Ляйпцигу, Берліні, Відні та інших містах я розповідаю в новому випуску відеоблогу. Якщо маєте сумніви – запрошую до перегляду і радо відповім на запитання в коментарях.”

Share.