Єдина санна траса в Україні: ціни на спуск та інструктаж. Як покататись

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Коли в Швейцарії тільки започатковували санний спорт, в Україні вже існувала санна траса — в місті Кременець, що на Тернопільщині. Зараз санно-бослейна траса єдина в Україні, де представники цього виду спорту мають змогу тренуватися. Спортсмени з любов’ю називають Кременець колискою санного спорту України, розповідає Ukrainer.

Збудували санну трасу в 30-х роках XIX століття. Спочатку вона виконувала розважальну функцію — слугувала для катання туристів і місцевих жителів, а також зимового відпочинку. Як вид спорту санкарство в Україні почало розвиватися з 60-х років XX століття. Нова з’явилася в 70-х роках XX століття. Тоді ж Кременець навіть приймав Другі всесоюзні сільські спортивні ігри. Та з часом і вона зруйнувалася. Вже у 2000-х за підтримки Міжнародної федерації санного спорту й Міністерства молоді і спорту збудували 1000 метрів траси з 1157 запланованих.

Попри те що тут тренуються спортсмени олімпійської збірної, траса все ж далека від ідеалу. Державне фінансування надходить ситуативно. Інвестори, які готові вкласти гроші, ставлять свої вимоги. Через відсутність інфраструктури в Україні санним спортом займаються лише у Львові й Кременці. А професійна траса для тренувань – одна єдина.

З початку 2000-их в Кременці започаткували чемпіонат України на санкороликах. Потрохи почали приїжджати спортсмени і з Європи. Взимку тут проводять чемпіонати з санного спорту, влітку — змагання на санкороликах. Постійно тренуються вихованці спортивних шкіл. Цього року через пандемію всі турніри відмінили, тому надіються лише на туристів.

Санна траса доступна для всіх бажаючих, хто хоче урізноманітнити своє життя. Не забувайте, кожен ваш спуск – це допомога розвитку санного спорту в Україні. Водночас це крута можливість відчути себе саночником і спуститися на ексклюзивній дерев’яній санній трасі.

Які ціни? Якщо приїжджає група 1-3 людей, то за один спуск з кожного 75 грн разом з інструктажем. Після 3 спусків йдуть бонуси – тому дешевше вже буде. Якщо приїжджає компанія 4-8 людей, то э нагода придбати абонемент за 600 грн, який включає у собі 12 спусків + 2 бонусних.

Коли можна приїхати (станом на осінь 2020)? Катання на санках на треку продовжуються і у осінній період до 16 листопада. у суботу та неділю працюють з 11:00 до 18:00, а у будні з 11:00 до 13:30. Перед цим необхідно узгодити за 2 дні перед приїздом. Осіння погода мінлива, тому уточнюйте погодні умови та умови спуску за телефоном (093 512 5012 – Андрій), щоб покататись у максимально хороших умовах. Також можна зв’язатись через Фейсбук сторінку.