Як зробити гелевий антисептик вдома за рекомендаціями ВООЗ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через поширення коронавірусу в аптеках і супермаркетах купити антисептики стало проблемою, тож ВООЗ опублікувала інструкцію про те, як приготувати гелевмісний антисептик вдома, розповідає та показує Твоє Місто.

Для приготування антисептика самотужки потрібно: 833 мл етилового спирту (96%), 14,5 мл гліцерину (98%), 41, 7 мл перекису водню (3%).

Також потрібна дистильована вода, пляшечки для готового антисептику, дві мірні чашки і лопатка для перемішування.

В одну мірну чашку необхідно вилити весь етиловий спирт. Тоді за допомогою іншої чашки виміряти 41,7 мл перекису водню і влити до спирту. Тоді додати у суміш гліцерин. Вже до готової рідини налити дистильовану воду до позначки 1 л.

Рідину потрібно перемішати лопаткою і якомога швидше розлити у баночки, аби вона не випаровувалась. Можна використовувати посудини по 50, 75 мл та 100 мл. Готові герметично закриті пляшечки потрібно відкласти на 72 год, на так званий карантин. За три дні бактеріальні спори, які могли бути у посуді чи в спирті, загинуть.

Як користуватися антисептиком

Обробляйте руки 30 секунд. Це важливо, інакше небезпечні мікроби можуть вижити. Під час використання антисептика нанесіть його на поверхню однією руки, а потім розподіліть по всій поверхні обох рук. Важливо не витирати антисептик поки руки не висохнуть.

Багато бруду збирається під нігтями, тож особливу увагу приділіть їхньому очищенню. У разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, аби уникнути сухості та тріщин шкіри.

Тримайте антисептик якомога далі від дітей, адже симпатичні баночки дуже притягують малечу, але спирт, який міститься в антисептику, дуже токсичний.

Антисептики на основі спирту можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніше вимити руки з милом.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР