Понеділок, 8 Серпня

Як перевірити ліцензію маршрутки за 2 хвилини онлайн?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Як повідомляє Національний промисловий портал, наразі кожен користувач Telegram за допомогою додатку “OpenDataBot” зможе перевірити відкриті Укртрансбезпекою дані про ліцензії транспортних засобів на перевезення пасажирів та вантажів.

Щоб перевірити дані необхідно:

  • Додати ось цей “OpenDataBot” до Telegram та натиснути “Шукати”.
  • Сфотографувати номерний знак транспортного засобу та надіслати світлину або ввести номер авто вручну, якщо не зчитує фотографію.
  • Отримати інформацію про ліцензії транспортного засобу.

Вводячи номерний знак вручну

Як зробити це за допомоги фотокамери:

Ліцензійні авто проходять перевірки інспекторами та планові техогляди, а медики перевіряють водіїв перед виходом на маршрут. По кожному з 9-ти типів ліцензування є свої вимоги до перевізників. Наприклад, водії маршруток повинні мати посвідчення категорії «D», стаж керування не менше трьох років та мінімальний вік — 21 рік. Сам автомобіль повинен мати державну реєстрацію, проходити техогляд та бути внесеним до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Що робити, якщо у транспорті не виявилося ліцензії?

«Це означає, що маршрутка не перевіряється і може бути небезпечна. Найкращий варіант — не користуватися її послугами. Також, якщо ви виявили, що маршрутка не має ліцензії, ви можете написати скаргу в Укратрансбезпеку», — пояснює Данило Молчанов, керівник напряму розвитку електронних послуг TAPAS.

Opendatabot — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Share.