Відкриваємо для себе пустелю «Бродівська Сахара» на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У це важко повірити, але щоб побачити пустелю не треба їхати в Африку, Азію чи навіть Херсонщину (хоча сюди поїдьте), бо неподалік Львова у самому серці Малого Полісся серед соснових лісів, боліт та торфовищ є своя “Бродівська Сахара” площею неповних 5 гектарів. Про неї туристам стало відомо лише в цьому році.

Ця пустеля на Львівщині, на якій є невеличкі справжні бархани і яку працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» під час обстеження довкілля та пошуку цікавих природних об’єктів, образно кажучи «відкрили» 3 квітня цього року й розрекламували, настільки приваблює мандрівників, що сюди вже чи не кожного вихідного дня приїжджає група туристів.

Пустеля на Львівщині “Бродівська Сахара”

На жаль, ця територія не належить до заповідних ділянок НПП «Північне Поділля» та не має жодного охоронного статусу.

Довколишня територія має багато піщаних дюн, які наносили вітри після того, як відступив льодовик. Тут знаходяться поодинокі низькорослі закущені сосни, які, у певній мірі, заметені піском частими північно-західними вітрами.

Пустеля на Львівщині “Бродівська Сахара”

Пустеля знаходиться неподалік села Ражнів і викликає щире захоплення своєю мальовничістю та оригінальністю. Подорож автомобілем туди займе приблизно півтори години з центру Львова.

Це місце подобається і дорослим, і школярам, і малюкам. Як бачимо на фото, наймолодший мандрівник суботньої групи із гарним козацьким іменем Ярема, приїхав до «Бродівської Сахари» із своїм верблюдом – правда, іграшковим.