П’ятниця, 19 Квітня

У Львові відбудеться презентація книги-альбому «За львівськими брамами»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Книга вийшла у Видавництві Старого Лева

Що ховає Львів за брамами старих будинків? Сецесійні розписи, зруйновані часом, фрагменти знищених вітражів, величні сходові клітки, квіткові мозаїки, а ще людські історії – невислухані і вчасні. Бо ж мине іще сотня років і тих будинків, може, не буде взагалі… А те, що є сьогодні, – залишиться на фото.

Роздивитися сецесійні розписи, фрагменти вітражів, величні сходові клітки, квіткові мозаїки та почути історії мешканців старовинних будинків читачі зможуть у четвер, 8 червня, під час презентації в Музеї ідей (вул. Валова, 18а). Презентуватиме видання фотограф, ініціатор проекту Анастасія Іванова. Початок о 17:00. Захід відбудеться в рамках урбаністично-культурного проекту «Майстерня міста».

Про це повідомляють на сайті ВСЛ.

У книжці-альбомі «За львівськими брамами» – таємниці й багатство Львова, сховані від сторонніх очей. Тут, за відчиненими і закритими брамами львівських під’їздів, співіснують минуле й сучасне. Життя давніх будинків, яке зафіксувала через фотооб’єктив Анастасія Іванова, і є свідченням львівської історії. «Мета створення альбому — показати приховану красу міста, дізнатися більше про львів’ян, віднайти зв’язок між людьми, що зводили той Львів, який ми знаємо та любимо, та його теперішніми мешканцями», – розповідає Анастасія.


Окрім фотографій, книга містить інформацію про створення будівель, імена архітекторів. Історичний матеріал зібрав Євгеній Бондаренко, а розповіді мешканців під’їздів, яких Анастасія зустріла під час фотографування, оформлені в тексти завдяки Євгену Савченку.

«До книги увійшли 50 будівель, – зауважує авторка. – Їх об’єднує лише те, що усі вони збудовані в дорадянські часи, і, водночас, досі зберегли залишки первинної фотогенічності. Представлені будинки були зведені у 2-й половині ХІХ — 1-й третині ХХ століття, тож альбом закарбовує усі основні архітектурні стилі тогочасного Львова, від історизму до функціоналізму».


Кількість сторінок: 112
Ціна: 250 грн


Джерело Gazeta.lviv.ua