ТОП-5 найкращих фільмів десятиріччя, які варто побачити кожному

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Напередодні Нового 2020-го року видання Time назвало головні фільми останнього десятиріччя. Створювала список лауреат Пуліцерівської премії, відомий кінокритик Стефані Захарек. Відомо, що протягом створення рейтингу вона звертала увагу не на колосальний успіх стрічок, а на враження, які вони справили на глядачів.

«Часто фільми, які вихваляють і називають «великими», відразу після виходу не запам’ятовуються так, як решта. Іноді в пам’яті залишаються саме «недосконалі» кінороботи», — зауважила експерт.

Тож твоїй увазі п’ятірка лідерів рейтингу Time. Тобі варто їх побачити, пише Cosmopolitan!

«Фенікс», 2014

Жертві Голокосту Неллі Ленц вдалося вижити у концтаборі. Жінка поранена — у неї скривавлене обличчя. Їй приходить на поміч працівниця Єврейського агентства Лене Вінтер. Вона організовує для Неллі поїздку до Берліна, де їй зробили пластичну операцію. Після одужання жінка намагається знайти свого чоловіка.

«Перед північчю», 2013

Американець Джесс і француженка Селін знайомляться у поїзді. Вони проводять весь день та ніч у Вінді, де між ними зароджуються справжні почуття. Вони знову зустрінуться в Парижі, а потім — у Греції, і ми дізнаємось, які зміни відбулися у їхньому житті через дев’ять років…

«Печера забутих снів», 2011

Печера Шове на півдні Франції абсолютно закрита для туристів та місцевих жителів. Адже у ній збереглися малюнки тварин, які є найдавнішими зразками печерного мистецтва у світі. Будь-яка зміна вологості повітря може призвести до їхнього знищення. І лише чотири члени знімальної групи стрічки «Печера забутих снів» отримали дозвіл для зйомок.

«Меланхолія», 2011

Сюжет фільму висвітлює події, які відбулися до катастрофи. Спершу йдеться про весілля молодої дівчини Жюстін. Друга частина присвячена її сестрі Клер, яка доглядає за Жюстін у лікарні. Виявляється, вона впала у серйозну депресію.

«Десь», 2010

Головний герой картини — голлівудський актор Джонні Марко веде одноманітний спосіб життя. Він багатий і відомий, живе у розкішному готелі Chateau Marmont і проводить безліч часу на гучних вечірках. У Джонні є 11-річна донька Клео, а з її матір’ю він вже давно розлучився. Чоловік проводить мало часу з дитиною і розуміє, що так далі продовжуватися не може.

Зауважмо, до ТОП-10 також увійшли стрічки «Джон Вік», «Сельма», «Місячне сяйво», «Загублене місто Z», «Рома».

Share.