Четвер, 5 Грудня

Найгарніші бібліотеки України, які варто побачити: від історичних до сучасної

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні існує величезна кількість бібліотек, які як музеї, вражають своєю оригінальність та різноманіттям. Ми зібрали 7 найгарніших бібліотек України, які захоплюють не лише красою, але й наповненням. Від однієї з найбільших в світі до дуже сучасної.

Наукова бібліотека Львівського університету імені Франка

Львів, вулиця Драгоманова, 5

Однією з найдавніших і найбільших бібліотек України є Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка. У жовтні 2008 р. бібліотека, яка розпочала свою історію як навчальна книгозбірня школи при єзуїтському колегіумі, відзначила своє 400-річчя.

Наразі фонд бібліотеки налічує понад 3 мільйони книг. Серед них є цінні стародруки і рукописи, найстаріший з яких датований ХІІІ століттям. Окрім цього, у бібліотеці зберігаються унікальні видання з особистої бібліотеки французького кардинала Мазаріні, гетьмана Івана Мазепи та французького короля Людовіка XV.

Проводити час у науковій бібліотеці – суцільне задоволення. Адже розкішні орнаменти на стінах вражають своєю красою.

Серед читачів цієї бібліотеки були і майбутній гетьман України Богдан Хмельницький,

Львівська національна бібліотека України ім. Василя Стефаника

Львів, вулиця Стефаника, 2

Фото: photo-lviv.in.ua

Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника є одним із найбільших в Україні державним сховищем унікальних рукописних і друкованих пам’яток книжкової культури, творів українського та зарубіжного мистецтва.

Щорічно універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується понад 10 тисяч читачів, серед яких: академіки, доктори та кандидати наук, наукові співробітники, спеціалісти, студенти вищих закладів освіти, а також зарубіжні користувачі.

У фондах Львівської національної бібліотеки зберігається понад 8 мільйонів примірників друкованих видань, серед яких: 250 тисяч рідкісних видань, понад 75 тисяч рукописів, 38 тисяч нотних видань, 49 інкунабул – рідкісних книг, які видавалися в Європі від початку книгодрукування і до 14 століття.

Будівля бібліотеки двоповерхова. Фасади лаконічні, не обтяжені особливим декором. Висота двох поверхів різна, перший – вищий, другий – нижчий. Вікна мають форму прямокутника. У залі рукописів зберігся зразок ліпнини 19 століття.

Бібліотека Центру Митрополита Шептицького

Львів, вулиці Стрийська, 29

Це місце, яке розвінчує всі міфи про те, що ходити в бібліотеки не модно. А навпаки – воно пробуджує бажання вчитись, розвиватись та пізнавати нове. Дизайн фасаду виконано таким чином, що бібліотека нагадує стос книг.

Центр Митрополита Андрея Шептицького – це не лише сучасна бібліотека, це ще й навчальний простір. Тут ви можете потрапити на цікаву лекцію українських та іноземних фахівців, взяти участь у дискусії та послухати виступи сучасних музичних колективів.

Стильний дизайн, привітний персонал, велика кількість книг та красиві пейзажі за вікном створюють неймовірну робочу атмосферу. У бібліотеці Центру створена електронна пошукова система, яка працює через термінали, для самостійного пошуку необхідної книги. Фонд бібліотеки налічує більше 160 тисяч примірників книг, більшість з яких знаходиться у вільному доступі.

Фото: Сихів Медіа

Студенти та викладачі працюють у навчальних аудиторіях, розташованих на 4-му поверсі Центру. В офісі на п’ятому поверсі розмісщується адміністрація Українського католицького університету. У Центрі працюють кафе і книжковий та сувенірний магазин.

Одеська національна наукова бібліотека

Одеса, вулиця Пастера, 13

Книгозбірня вважається першою публічною бібліотекою на території України. З’явилась вона у 1829 році за наказом Миколи I.

До наповнення бібліотеки долучилось багато відомих та заможних людей. До прикладу, граф Воронцов подарував книгозбірні 600 томів французьких класиків у розкішному виданні Фірмена Дідо. Нині фонд найстарішої публічної бібліотеки налічує п’ять мільйонів документів з усіх галузей знань майже 130 мовами світу.

Окрім великої кількості цікавих книг, бібліотека зачаровує ще й своїм розкішним виглядом. Адже її вважають однією із найкращих зразків бiбліотечної архітектури в Україні в стилі неокласицизму. Над проєктом працював відомий архітектор Федір Нестурх. Чарівності цій будівлі надає й те, що вона розташована у старовинній частині Одеси.

Національна бібліотека України імені Вернадського

Київ, проспект Голосіївський, 3

Це бібліотека, яка може задовольнити потреби будь-якого читача. Адже її фонд налічує 14 мільйонів книг. Саме тому вона входить у десятку найбільших книгозбірень світу.

Потрапивши туди, окрім кількості книг, вас здивують й масштаби будівлі. Бібліотека складається з 27 поверхів. Не дивно, що вона вважається найбільшою за своєю площею бібліотекою в країні.

Універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується близько 240 тис. читачів, яким щорічно видається майже 1 млн документів. Щодня Бібліотеку відвідує близько 1 тис. науковців, аспірантів і студентів, фахівців різного профілю.

«Апостол», 1574 рік

Представлені зокрема «Апостол львівський» (1574) Івана Федорова, Віленське «Євангеліє» Петра Мстиславця (1575), «Требник» Петра Могили (1646).

Національна наукова медична бібліотека України

Київ, вулиця Льва Толстого, 7

Заснована 6 листопада 1930 року як Київська державна медична бібліотека. Основний фонд — понад 1,5 млн примірників 35 мовами світу та понад 2,5 тис. електронних ресурсів з доступом до повних текстів в режимі On-line. Щорічно обслуговує понад 72 тис. спеціалістів-медиків і 1,5 тис. медичних установ. Підтримує партнерські зв’язки з 35 бібліотеками та науковими закладами в 17 країнах світу.

Фото: еhe-village.com.ua

Серед фонду бібліотеки є колекція стародруків. Найбільш цінні раритети зберігаються у сейфах виготовлених Францем Фрейгером ще в кінці XIX століття. Серед колекцій  фонду є твори Гіппократа, Галена, Везалія.

Національна бібліотека для дітей

Київ, вулиця Баумана, 60

Фото: the-village.com.ua

Хочете потрапити у казкову країну книжок? Тоді вам точно потрібно відвідати Національну бібліотеку України для дітей.

Будівля оздоблена авторськими керамічними панно і композиціями видатної української художниці-керамістки Ольги Рапай. Окрім читання, діти можуть відвідувати театральний гурток з ляльковим театром, проводити час у літньому кольоровому дворику та у музичній залі.

У бібліотеці зберігається 500 тисяч примірників книг, журналів та аудіозаписів. Для зручності читачів література у книгозбірні поділена на зали дошкільної та шкільної програми.