Субота, 20 Квітня

Найкрасивіші водоспади Карпат

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Справжньою окрасою могутніх карпатських гір є його численні мальовничі водоспади. Шалена сила води, яка з гуркотом і ревом зривається з висоти, а далі весело біжить по кам’янистій доріжці русла ріки, зачаровує і вражає. Таємничі гори ховають в своїх лісах їх так багато! Побачити ці водоспади приїжджають люди з усіх усюд, а подорож в один з таких куточків природи стане чудовим доповненням до кожної поїздки в Карпати.
Водоспади Карпат не можна порівнювати, шукати найкращі чи найкрасивіші. Кожен з них особливий по-своєму, чарівний і неповторний.

Шипіт – найгучніший водоспад у Карпатських горах

Візитною карткою Закарпаття вважається цей неймовірний потужний водоспад. Він належить до одного з семи чудес Карпат. Розташований неподалік від села Пилипець, в підніжжі мальовничої полонини Боржава. Висота його – 14 метрів. Потічок, з якого бере початок водоспад, виходить з великого підземного джерела, яке в народі називають “морським оком”. Після затяжних дощів Шипіт наповнюється потужною силою, і його гуркіт чутно ще за сотні метрів від нього.

Шипіт – особливе і цікаве місце. Крім того, що він давно став одним з найпопулярніших водоспадів у Карпатах, його обрали собі точкою збору хіппі і неформальна молодь з усіх просторів колишнього СНД. В липні, на Івана Купала, їх тут збирається найбільше, і саме в цю особливу містичну ніч біля водоспаду відбуваються неймовірні видовищні дійства.

Проте, якщо ви не прихильник таких галасливих зібрань, помилуватись його красою можна в інші місяці – від квітня до жовтня. Туристична стежка, яка починається біля водоспаду, веде до вершини Великий Верх (1598 м), звідки відкривається величний і захоплюючий вид на карпатські гори.

Пробій – найбільш повноводний водоспад

У популярному курортному містечку Яремче, недалеко від сувенірного ринку, тече одна з найбільших річок Карпат – Прут. Саме на ньому розташований найвідоміший у цих горах водоспад, під назвою Пробій. Перепад його каскадів – біля восьми метрів, але захоплює не стільки висота його, скільки неймовірна потужність і сила.

Це місце – одна з найчастіше відвідуваних у Карпатах природніх пам’яток. Просто над водоспадом є високий міст, з якого зручно милуватись бурхливим сильним потоком. Поблизу водоспаду є цікаві стрімкі скелі, які називають також скелями Довбуша, а також оригінальні об’єкти, які називають Готичними складками. А найсміливіші долають пороги водоспаду на катамаранах.

Пробій, або Яремчанський водоспад, як його часто називають, не терпить дурощів і легковажності. Не варто захоплюватись фотографією просто на каменях між бурхливими хвилями – сила води настільки потужна, що вибратись з неї буде дуже складно.

Бухтівецький і Манявський водоспади – подвійна окраса Горган

Обидва цих водоспади знаходяться в наймальовничішому куточку Карпат – Горганах. Вони чимось схожі між собою, однаково величні і захоплюючі. І хоча відстань між ними не надто велика, подолати шлях між ними напряму можна тільки пішки, по мальовничому туристичному маршруту, який триватиме 2-3 дні.

Втім, дістатись до них можна і автомобілем, хоча в зовсім різних напрямках. Бухтівецький водоспад знаходиться в долині річки Бухтівець, у двох кілометрах від села Пасічна Івано-Франківської області. Основний каскад має 10 метрів у висоту, а вище по течії річки є ще кілька чарівних маленьких каскадів.

Манявський водоспад майже вдвічі вищий за Бухтівецький, він зачаровує і вражає. Струмені його спадають з висоти 16-20 метрів у красиве озеро, в якому можна і скупатися. Знаходиться він біля села Манява Богородчанського району Івано-Франківської області. Недалеко від нього знаходиться релігійна пам’ятка архітектури – Манявський скит.

Водоспад Кам’янка у Сколівських Бескидах

За 7 кілометрів від містечка Сколе розташований цікавий і мальовничий водоспад Кам’янка. Це дуже популярне місце відвідування туристами, яке також є геологічною пам’яткою природи. Розташований він на річці Опір, серед густого карпатського лісу. Каскад водоспаду спадає в невеличкий природний басейн, де полюбляють купатись туристи. Щоправда, вода тут досить холодна.

Недалеко від водоспаду є природнє джерело “Нафтуся”, з особливою водою, насиченою сірководнем.

Женецький водоспад – справжнє диво природи

Цей водоспад розташований недалеко від селища Микуличин. Дістатись до нього можна пішки – відстань від села всього 7 кілометрів. Дорога до нього веде попри президентську резиденцію, що часто стає об’єктом жартів і суперечок.

В народі цей водоспад називають ще й Гуком, за його гуркіт і силу. Ще б пак – потік води падає зі скелі з висоти 15 метрів! Підійти до нього можна впритул, а також помилуватись його красою з верхнього оглядового майданчика. Особливістю Женецького водоспаду є його скелясті береги, що утворюють разом фантастичну картину.

Водоспад Гук часто стає частиною мальовничого туристичного маршруту через полонину Хом’яків на верхівки гір Хом’як та Синяк. Така подорож не складна, і здійснити її можуть навіть діти.

Всіх водоспадів у Карпатах не перелічити в одній статті. Маленькі і великі, бурхливі і мальовничі, вони захоплюють і зачаровують. Найбільший водоспад Карпат заховався від туристів на потоці Ялин в Мармарошах – на прикордонній території, поблизу села Ділове. А поблизу села Шешори, центру щорічного міжнародного фестивалю етнічної музики, розташовані Сріблясті водоспади, які приваблюють туристів доступністю, красою і чарівною атмосферою. А ще вода тут на диво тепла, і в невеличких басейнах річки Пістиньки, що утворились між каскадами Сріблястих водоспадів, так приємно купатись.

Джерело