Понеділок, 2 Серпня

На Львівщині біля гірської річки відкрили гольф-поле для усіх охочих

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ініціативні жителі міста Сколе перетворили занедбану карпатську галявину у новий простір. Ідея відродити рекреаційну зону Зарінок (зарінком називають зону біля ріки з галявиною) з’явилася у травні цього року. Тоді група мешканців «Збережемо наш Зарінок» організувалася на спільну толоку, щоб розчистити галявину, розповідає Твоє Місто.

Тут не лише розчистили територію, але й організували гольф-поле та зону для інших активностей. Наприклад, безкоштовні заняття зі стрільби з лука. Окрім цього тут можна грати у футбол, волейбол чи розкинути намети для відпочинку на березі річки Опір.

До толок на галявині долучаються всі охочі. Для цього мешканці створили Фейсбук-групу для порятунку та облаштування території, де публікується регулярно вся актуальна інформація.

Все почалось з того, коли там покосили траву, зібрали сміття, і вже після цього й зародилася ідея створити поле для гольфу, закупити відповідний гольф-набір і ретельніше доглядати за територією.

Заняття на території простору є вільним для усіх охочих. Щодо базових уроків і безкоштовної оренди гольф спорядження можна домовитися, написавши групі у Facebook або на сторінку Збереження Зарінку. Також, аби зберегти ландшафт, на сам простір заборонено заїжджати автомобілем, тому припаркуватись доведеться поруч.

Знаходиться ця галявина в межах вулиць Набережної та Гіркої.

Мета ініціативної групи мешканців не тільки створити гольф-поле, а запустити зміни у самому Сколе. На цій карпатській галявині влітку багато відтінків зеленого, кольорові фарби восени і неймовірний ландшафт, про який мало хто знає.

Невдовзі мешканці створять свою Громадську організацію. Сам Зарінок у Сколівській міськраді обіцяють внести у генплан Сколе як громадський простір.

Мешканці мають в планах розробити концепцію Зарінку, зонування території, щоб облаштувати пляж, фотозону, набережну, максимально зберігаючи природно-ландшафтний простір, а також тенісний корт. Зараз ініціатори збирають 130 000 грн для створення зони “кіно просто неба”, тому можете долучитись до фінансової підтримки на сайті Biggggidea (залишило 2 тижні і зібрано майже 75 тисяч).

Також Національний парк «Сколівські бескиди» допоможе встановити тут чотири лавочки вздовж берега.

Фото: galnet.fm

Ініціатори оновлення галявини кажуть, що зробити Зарінок парком – також гарна нагода, щоб спонукати мешканців більше дбати про свої вулиці, райони, місто і творити зміни в улюблених місцях.

Share.