Вівторок, 30 Травня

Місце, де починається річка Дністер. Їдемо на це місце у Львівській області

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

А ви знали, що третя за довжиною річка України та дев’ята в Європі, яка впадає у Чорне море, починається у Турківському районі на Львівщині? Саме так, між гірськими селами Розлуч та Вовче протікає струмок Старе Поле, яким починається Дністер. Водойма розташована на території Регіонального ландшафтного парку «Верхньо-дністровські Бескиди» і є пам’яткою природи.

Витік Дністра розташований на висоті 818 метрів. Найкраще розпочинати похід до нього з села Розлуч – маршрут промаркований, а по дорозі можна подивитися на бойківські хати та дерев’яні церкви у селі.

Це найбільша річка на заході України. Дністер у середній течії слугує історичним кордоном між давніми культурно-етнографічними регіонами Буковиною та Галичиною, у середній та нижній — між Поділлям та Бессарабією. Загальна довжина складає 1362 км.

Від Галича до Хотина річка Дністер утворює Дністровський каньйон, який з 2008 року внесено до списку семи природних чудес України.

Меандр Дністра між селом Губин Бучацького району Тернопільської області (на фото) та смт Чернелиця Івано-Франківської області

Вернемось до витоку Дністра. Витоки Дністра – це близько десяти потічків, що спускають з північних схилів лісистих Карпат. Потічки однакові за довжиною та водністю, і впадають у Дністер дуже близько до джерела, яке власне знаходиться на південно-хаідному схилі хребта Розлуч, недалеко від села Вовче й Розлуч.

Чому варто приїхати сюди? Цінним є весь процес – сходження на гірський хребет, пошук стежинки до витоку, відпочинок біля кринички та повернення назад. По обидві сторони хребта відкриваються чудові краєвиди.

Краєвиди, підіймаючись до витоку Дністра

Біля витоку дуже гарно облаштували місце. Зроблені альтанки для відпочинку, окремо облаштували витік та джерело.

Сам витік вас, може, й не вразить, це не той Дністер, що вже на Тернопільщині чи Буковині, але ви зрозумієте, що побували в місці, де народжується велетенська ріка, що впадає в Чорне море! Ба більше, краєвиди навколо не залишать вас розчарованими, це точно. Та й на самому вершечку зможете чудово перепочити серед природи та облаштованого пункту для туристів.

До речі, окрім витоку Дністра на території села Розлуч розташовані витоки джерел «Cодова», «Нафтуся» та «Залізна», а також штучне озеро біля соснового лісу.

Як добратись? Їдемо до Розлуча. Траса в ідеальному стані. Добратися краще з траси на Турку за Розлучем. Повертати на відпочинковий комплекс, проїхати грунтовою дорогою 1,8 км до початку лісу, там далі вверх лісовою дорогою, проїхати можливо тільки позашляховиком з високим підйомом або вже далі ногами. Маршрут промаркований 5001. Із початку лісової дороги вверх до витоку десь 1,2 км.