Середа, 12 Червня

Львівська екокрамниця повертає покупцям кошти за придбану тару

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові працюють дві крамниці мережі “Комірка”, де продають екотовари. Особливістю мережі є те, що тут продають здорове харчування без пакування у пластик, а свідомим споживачам надають бонуси – повертають кошти за тару та дають знижку власникам багаторазових торбинок, передає 032.ua.

Тут вам не запропонують кульочка, не казатимуть “беріть-беріть, він безкоштовний”. Натомість крамниця радітиме всім, хто прийде з власними екоторбинками, баночками, паперовими пакетами. Всі баночки, які ви придбаєте у них, зможете повернути, а вони повернуть за них вам кошти. Та вони такі класні, що ви їх не захочете повертати.

“Баночки, які придбані у нас, можна повертати. Ми їх повертаємо виробнику на повторне використання, а клієнтам – їх вартість. Товари шукаємо по всій Україні. Нам важливо, аби виробник був відповідальним, гарантував якість продукції, при тому був готовий продавати не фасовані речі.

Значно простіше великим виробникам запакувати все у поліетилен. Ми, натомість, шукаємо тих, хто для нас фасує чи одразу в картон, чи хоча б в якісь більші упаковки по 5 – 10 кг. Або тих, хто готовий приймати назад свої скляні банки”, – розповів співзасновник магазину Михайло Дяків.

“Ідея в тому, щоб дати можливість придбати продукти, побутові речі без зайвого пакування. Адже, зазвичай, всі ці кульочки йдуть до смітника одразу після приходу додому із супермаркету. Ми ж, натомість, заохочуємо приходити із своїми торбинками чи баночками, лоточками – таким клієнтам даємо знижку 5%”, – розповів бізнесмен.

Окрім іншого, екомагазин здійснює безкоштовну доставку товарів по Львову, для цього використовує паперове пакування. Найближчим часом планують запровадити оборотну тару для доставок: львів’янам привозитимуть товар у своїх баночках або лоточках, а клієнти вдома пересипатимуть це в свої ємності. Так не потрібно буде жодного пакування.

В Європі таких крамниць вже чимало, і за кордоном це норма, а в Україні їх поки небагато: лише “Зелена крамниця” в Ужгороді та “Комірка” у Львові.