Львів’ян закликали не прикрашати домівки зламаним гіллям під час Зелених свят

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українська греко-католицька церква просить львів’ян не нищити дерева. Із таким закликом звернувся референт Бюро УГКЦ з питань екології Львівської архиєпархії отець Микола Пришляк.

“Зіслання Святого Духа – одне з найбільших християнських свят. Закликаємо наших вірних відмовитися від звички озеленювати свої домівки та подвір’я зламаним гіллям дерев. Просимо підтримувати цю давню традицію прикрашання та озеленення без шкоди для довкілля. Так ми всі можемо продемонструвати, що це є справді свято життя”, – зазначив він у коментарі для Tvoemisto.tv.

Як додав отець Микола Пришляк, минулорічні заклики дали свій результат: “У багатьох храмах Львова від цього відмовилися. Львів’яни також позитивно реагували, прикрашали домівки квітами та зеленню”.

В українській Греко-католицькій церкві, сьогодні, на жаль, деякі люди зловживають цією традицією й вирубують цілі дерева.

“Така негативна поведінка щодо вирубки дерев, вирізування, виломлювання гілок тощо призводить до гріха проти довкілля, а тому згідно з вченням Церкви «хто грішить проти довкілля, грішить проти Творця його”.

Як альтернативу львів’янам пропонують прикрашати свої домівки та храми квітами та зеленню, виплеканими та вирощеними власними руками.

Релігійний вандалізм?

Як повідомило місцеве видання в Мукачеві, традицій прикрашати оселі зеленим гіллям дотримуються і у них . Втім, подекуди, страждають від цього молоді деревцята у міських зелених зонах, парках і скверах. Виявляється, окремі мукачівці не соромляться знищити молоде деревце задля кількох гілок. Про це повідомив депутат Мукачівської міської ради Юрій Кравчук.

За його словами прояв вандалізму 5 червня, в п’ятницю, зафіксували в мікрорайоні “Черьомушки”. Тут літній чоловік у супроводі двох юнаків зламав молоденьке деревце у зеленій зоні задля кількох гілок. Також, за його словами, після зауважень від місцевих мешканців, чоловіки просто сіли в автівку і поїхали.

Як відомо, в Україні православні і греко-католики відзначають свято Трійці на 50-й день після Великодня. Цього року свято припадає на 7 червня.

Зелені свята мають тільки язичницьку традицію. Трійця символізує остаточне прощання людини з весною і прихід літа. Саме тому основною традицією Зелених свят є освячення трав, якими потім прикрашають будинки.

Між іншим, серби і греки у дні Зелених свят збирали квіти, плели вінки й несли їх додому, а інші народи, як і українці, оздоблювали свої домівки зеленими гілками дерев, які несли з лісу або «священного гаю».

Версій щодо традиції прикрашати будинок зеленню на Трійцю досить багато. В одних джерелах стверджують, що це потрібно, щоб відігнати від будинку злих духів. Інші вважають, що зелень на це свято символізує безсмертя життя, а також є ознакою того, що літо остаточно змінило весну

Share.